Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Niedziela, 27 Wrzesień 2020 Imieniny: Kosmy i Damiana

Aktualności

Reszelskie dziękczynienie za plony

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia Rolnicy i Mieszkańcy Gminy Reszel obchodzili święto plonów. 
czytaj dalej

Podpisanie umowy na długo oczekiwaną inwestycję

Wieloletnie zaangażowanie władz samorządowych  doprowadziło do rozpoczęcia inwestycji pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Reszel – Święta Lipka”.
czytaj dalej

Reszelska młodzież otrzyma szansę na odkrywanie świata przyrody.

Burmistrz Reszla Marek Janiszewski podpisał z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie umowę o współpracy w zakresie upowszechniania wiedzy przyrodniczej, popularyzacji uczenia się przez doświadczenie, edukacji oraz rozwoju: 
 
 
czytaj dalej

Gmina Reszel pozyskała środki na wyposażenie stołówki szkolnej

Burmistrz Reszla Marek Janiszewski podpisał umowę z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim na przekazanie środków finansowych w formie dotacji celowej na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.
 
czytaj dalej

683. rocznica lokacji Reszla

12 lipca 2020 roku obchodziliśmy 683. rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu. W tym szczególnym dniu Burmistrz Reszla Marek Janiszewski uczestniczył w uroczystej Eucharystii w intencji miasta i Gminy Reszel. 
 
czytaj dalej

Burmistrz Reszla uzyskał wotum zaufania

25 czerwca 2020 roku, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się XXVI Sesja Rady Miejskiej w Reszlu. Jest to jedna z najważniejszych sesji w ciągu roku, gdyż w porządku obrad znajdują się ważne punkty dotyczące zarządzania gminą przez burmistrza. Najważniejszy z nich to udzielenie absolutorium Burmistrzowi Reszla Markowi Janiszewskiemu z wykonania budżetu gminy. 
czytaj dalej

Kwalifikacja wojskowa w 2020 roku

Przebudowa drogi w msc. Leginy

W dniu 12 września 2019 r.  zostało odebrane zadanie inwestycyjne pn. „ Przebudowa drogi gminnej nr 124018N 2 msc. Leginy, dz.nr 8-336 obręb Leginy”. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. z Mińska Mazowieckiego.
 
czytaj dalej

Niecodzienna okazja do Świętowania

1 października 2019 roku zapadnie nam na długo w pamięć. Właśnie tego dnia Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Jabłonka złożyli urodzinową wizytę Pani Marii Dolińskiej mieszkance Robaw, która kończy właśnie 100 lat. ​
Przedstawiciele reszelskiego samorządu złożyli życzenia Dostojnej Jubilatce. „Dziękuję za drogocenną lekcję życiowej wytrwałości, za trudy i podejmowane wyzwania oraz sukcesy minionych lat” powiedział Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, życzył wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat życia w zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. 

Jubileusz Pani Marii jest wyjątkowym świętem, jest chwilą radości dla nas wszystkich. To niecodzienna i doniosła okazja. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Sędziwy wiek Jubilatki jest naszym wspólnym dziedzictwem. 

Pani Maria zaskoczyła wszystkich zebranych pełnią sił i niecodziennym poczuciem humoru. Jubilatka jest ciepłą i serdeczną osobą, która wyraża wdzięczność wszystkim napotkanym w swoim długim życiu osobom.
 
Z tej okazji Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wystosował list gratulacyjny do Pani Marii, w którym podkreśla, że seniorzy stanowią niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa i są skarbnicą wiedzy i doświadczeń dla młodszego pokolenia we własnej rodzinie i kraju. Przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazali list od Prezes Aleksandry Hadzik i złożyli serdeczne życzenia i podziękowania. 
 

Podpisanie umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Reszel

W dniu 31 lipca 2019 roku w Urzędzie Gminy w Reszlu nastąpiło podpisanie umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Reszel.
czytaj dalej
1 2 3
Baner: KoronaBaner: korona2Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: PSR2020Baner: polski ebazarekBaner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611