Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Sobota, 25 Czerwiec 2022 Imieniny: Łucji i Wilhelma

Pozostałe aktualności

Reszelskie obchody Święta Konstytucji.

Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej, konstytucją. Z okazji rocznicy tego święta demokracji, w całym kraju odbyły się uroczystości państwowe i kościelne. 
 
W kościele p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Reszlu odprawiona została uroczysta eucharystia w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej proboszcz parafii, ks. Piotr Piasecki. Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosła, wygłoszona przez księdza proboszcza, okolicznościowa homilia. Podkreślił on, jak ważna jest w naszym życiu historia, a w obecnych czasach pokój na świecie. 

W uroczystej eucharystii, w intencji Polski, uczestniczył Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, jego zastępca Jerzy Bajorek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz. Po dwóch latach przerwy w kościele zgromadziły się liczne poczty sztandarowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli ze sztandarami. Uroczystość śpiewem uświetnił chór parafialny. Wyjątkowe wykonanie „Bogurodzicy” i „Gaude Mater Polonia”, nadało uroczystości wyjątkowego charakteru. 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: SesjeBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKUBaner: barcja_konsultacje
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611