Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Sobota, 25 Czerwiec 2022 Imieniny: Łucji i Wilhelma

Pozostałe aktualności

Rodzina z wartościami to silna rodzina

Pod takim hasłem, 21 maja 2022 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, odbył się festyn profilaktyczny obchodzony w ramach XXIV Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny. Pomimo niesprzyjającej aury Reszelskie Dni Rodziny zgromadziły wielu mieszkańców gminy. Z powodu ulewnego deszczu i wichury, planowana pierwotnie w amfiteatrze, impreza została przeniesiona do budynku MOK. Dla wszystkich przybyłych przygotowano wiele atrakcji.
Spotkanie rozpoczął blok animacji dla najmłodszych w wykonaniu aktorów Teatru Forma z Białegostoku. Maskotki pszczółki Mai i Filipa zabawiały najmłodszą publiczność, było też przytulanie i wspólne zdjęcia. Potem nastąpił moment uroczystego rozpoczęcia pikniku, który ogłosił Burmistrz Reszla Marek Janiszewski. Podziękował on rodzinom za trud wkładany w wychowanie następnych pokoleń i życzył realizacji wszystkich planów. Podkreślił, jak ważną rolę w społeczności odgrywa rodzina, która jest początkiem wszystkiego, czego osoba z niej się wywodząca później doświadcza. Następnie głos zabrał ks. Proboszcz Piotr Piasecki, który przyłączył się do życzeń i również podkreślił niepodważalne znaczenie tej podstawowej komórki społecznej. Uczynił to cytując Świętego Jana Pawła II: Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu. 
 
Po zakończeniu części oficjalnej, pracownicy Urzędu Gminy w Reszlu rozdali dzieciom łakocie i wszyscy zebrani wspólnie obejrzeli spektakl profilaktyczny, w którym wystąpiły pieski z Psiego Patrolu oraz wróżka Cyfruszka. Po spektaklu dzieci chętnie przytulały się do maskotek i robiły sobie z nimi zdjęcia. Następnie na scenie zaprezentował się zespół instrumentalny, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu: dzieci, młodzież i dorośli grający na mandolinie, gitarach i ukulele, wraz ze swoim nauczycielem Januszem Bieńkowskim, zaprezentowali dwa utwory. Kolejne dwa utwory wykonali z zespołem Czarny Ortalion, działającym w Ośrodku Kultury w Sępopolu. Wykonuje on muzykę bluesową, folkową oraz własne kompozycje i wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać koncertu tej grupy. Na zakończenie imprezy czekał na wszystkich chętnych grill w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu. 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: SesjeBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKUBaner: barcja_konsultacje
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611