Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Niedziela, 2 Kwiecień 2023 Imieniny: Franciszka i Władysława

Pozostałe aktualności

Po długotrwałych staraniach ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej

15 lutego 2023 roku, to kolejny ważny dzień w historii naszej gminy. Tego bowiem dnia Burmistrz Reszla Marek Janiszewski podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Reszel-Święta Lipka”. Wykonawcą będzie firma STRABAG Sp. z o. o., w imieniu której umowę podpisała pani Joanna Puzon – kierownik finansowy olsztyńskiego oddziału firmy.
Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej wraz z infrastrukturą oraz robotami budowlanymi obejmującymi:
 1. budowę oświetlenia ulicznego zasilanego energią słoneczną oraz wiatrową,
 2. dostosowanie istniejących przejazdów gospodarczych do nowego zagospodarowania terenu,
 3. budowę przejść pieszo-rowerowych,
 4. zabudowę przepustów na cieku wodnym oraz na rowach,
 5. regulację oznakowania infrastruktury technicznej,
 6. montaż elementów małej architektury,
 7. likwidację kolizji z infrastrukturą obcą oraz jej zabezpieczenie w miejscach wymaganych,
 8. remont sieci gazowej na odcinkach wskazanych przez PSG sp. z o. o.,
 9. oczyszczenie rowów i przepustów,
 10. wycinkę roślinności w zakresie koniecznym,
 11. nasadzenia roślinne,
 12. utwardzenie nawierzchni w bezpośrednim sąsiedztwie kapliczek,
 13. oznakowanie elementów reliktu kanału wodnego.
Długotrwały proces pozyskiwania zgód, opracowywania dokumentacji, pozyskiwania gruntów i środków na finansowanie tego przedsięwzięcia zakończył się pozytywnie i od 20 lutego br.  rozpoczęły się na terenie budowy prace przygotowawcze. Na zakończenie budowy zgodnie z umową firma ma czas do 14 kwietnia 2024 roku, ale zapewne uda się zakończyć prace już jesienią tego roku. Całkowita wartość inwestycji to 7 932 271,89, z czego 7 139 044,70 to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych, które stanowi 90% kosztów robót budowlanych. Zadanie to jest szczególnie ważne nie tylko z punktu widzenia mieszkańców, pozwoli bowiem bezpiecznie poruszać się traktem pielgrzymkowym pomiędzy Reszlem i Świętą Lipką licznym turystom, których przyciąga nazywane Częstochową północy sanktuarium. Składamy serdeczne podziękowania pani Senator Małgorzacie Kopiczko za wsparcie w pozyskaniu dofinasowania.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: SesjeBaner: euslugi-buttonBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611