Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 8 Czerwiec 2023 Imieniny: Maksyma i Medarda

Pozostałe aktualności

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej, konstytucją. Z okazji, 232 rocznicy tego święta demokracji, w całym kraju odbyły się uroczystości państwowe i kościelne. W kościele p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Reszlu odprawiona została uroczysta eucharystia w intencji Ojczyzny. 
Przewodniczył jej proboszcz parafii, ks. Piotr Piasecki. Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosła, wygłoszona przez księdza proboszcza, okolicznościowa homilia. Podkreślił on, jak ważna jest w naszym życiu historia, przypomniał fakty historyczne i warunki, w jakich doszło do uchwalenia Ustawy.
W tej uroczystej eucharystii, w intencji Polski i Gminy Reszel, uczestniczył Zastępca Burmistrza Reszla Jerzy Bajorek oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Reszlu Andrzej Pikulski wraz z wieloma Radnymi. 

Powagę uroczystości podniosły poczty sztandarowe i śpiew chóru parafialnego, który co roku dba o oprawę muzyczną uroczystości. Jak co roku, na ulicach naszego miasta zawisły flagi państwowe oraz okolicznościowy baner. Bardzo cieszy fakt, że na prywatnych posesjach oraz w oknach i na balkonach powiewało wiele flag narodowych. Mieszkańcy pokazują jak ważne są symbole narodowe.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: SesjeBaner: euslugi-buttonBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611