Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Wtorek, 2 Czerwiec 2020 Imieniny: Erazma i Marianny

Aktualności

Święto Niepodległości 2019 r.

11 listopada obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia w całym kraju odbyły się uroczystości poświęcone temu, najważniejszemu w roku, państwowemu i narodowemu świętu.
W Reszlu obchody trwały dwa dni. W niedzielne popołudnie 10 listopada mieszkańcy Gminy Reszel spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury na koncercie w wykonaniu Chóru Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, Karoliny Michalak, Cezarego Nowakowskiego i Pauliny Kościelniak. Mogliśmy wysłuchać pieśni o charakterze patriotycznym oraz wspólnie śpiewać wraz z wykonawcami. 

Poniedziałkowe obchody rozpoczęła uroczysta Eucharystia w reszelskim kościele. Przy licznie zgromadzonych Pocztach Sztandarowych Ks. Dziekan Krzysztof Bumbul odprawił ją w intencji Ojczyzny oraz Miasta i Gminy Reszel.

Kolejny punkt obchodów rozpoczął się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego przed budynkiem Urzędu Gminy w Reszlu. Następnie Zespół Śpiewaczy Reszelanie i Mali Reszelanie wykonał koncert pieśni patriotycznych. Punktem kulminacyjnym tej części wspólnego świętowania było odtańczenia tradycyjnego Poloneza. W takt muzyki Wojciecha Kilara mieszkańcy zjednoczyli się we wspólnym tańcu aby uczcić naszą niepodległość. 
 
Cieszy nas fakt, iż na ulicach naszego miasta i gminy widać coraz więcej symboli narodowych. Dziękujemy mieszkańcom za wywieszanie flag i przypinanie kotylionów w biało-czerwonych barwach. 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: KoronaBaner: korona2Baner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: KominiarzBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611