Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 24 Wrzesień 2020 Imieniny: Gerarda i Teodora

Aktualności

Reszelskie dziękczynienie za plony

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia Rolnicy i Mieszkańcy Gminy Reszel obchodzili święto plonów. 
W uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ks. prałata Dyzmy Wyrostka, podziękowali Bogu za zebrane w tym roku plony. Symbolami tego radosnego święta był chleb i wieńce dożynkowe przygotowane przez:
  • Sołectwo Bezławki
  • Sołectwo Leginy
  • Sołectwo Pilec
  • Sołectwo Robawy.
W eucharystii uczestniczył Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz wraz z Radnymi Rady Miejskiej. W związku z tym, iż w tym roku obchody dożynek zostały zminimalizowane na zakończenie nabożeństwa Burmistrz Reszla podziękował Rolnikom za ich trud i zaangażowanie w pracę na roli. 
 
Ubolewamy, nad faktem, że w tym roku nie mogliśmy zorganizować dożynek w dotychczasowej formie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja epidemiologiczna pozwoli na radosne świętowanie całej społeczności w reszelskim amfiteatrze. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: KoronaBaner: korona2Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: PSR2020Baner: polski ebazarekBaner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611