Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Piątek, 18 Czerwiec 2021 Imieniny: Marka i Elżbiety

Aktualności

Święto Niepodległości

11 listopada 2020 obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku, na ulicach naszego miasta zawisły flagi państwowe oraz baner przypominający o tym ważnym święcie.
 
W uroczystej Eucharystii w intencji Polski i Gminy Reszel uczestniczył Burmistrz Reszla Marek Janiszewski. Mszy świętej przewodniczył wikariusz reszelskiej Parafii ks. Piotr Paga, homilię wygłosił ks. kan. Krzysztof Bumbul. Podkreślił on, jak ważna jest w naszym życiu historia, przypomniał fakty historyczne i okoliczności, w jakich Polska odzyskiwała niepodległość.
 
W związku z ograniczeniami okresu pandemii koronavirusa  obchody miały skromny wymiar. W naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 56 osób, w związku z tym uroczystość transmitowana była za pośrednictwem Internetu. Brak pocztów sztandarowych i chóru, który co roku dbał o oprawę muzyczną uroczystości, wywoływał smutne refleksje, jednak mimo zachowanych obostrzeń msza miała bardzo uroczysty i patriotyczny charakter:  za sprawą biało-czerwonych dekoracji oraz odpowiednio dobranych  i wykonanych przez pana Piotra Strzyżewskiego pieśni i utworów organowych, wiele z osób przebywających w świątyni  nie kryło wzruszenia.

Z radością odnotowujemy fakt, że bardzo wielu mieszkańców Reszla  wywiesiło na swojej posesji, na balkonie czy w oknie naszą narodową flagę dając tym świadectwo patriotyzmu, swojej miłości do Ojczyzny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Święto Niepodległości

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: NieruchomosciBaner: NSP 2021Baner: NSP-loteriaBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: Unia EuropejskaBaner: PFCBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611