Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18 Październik 2021 Imieniny: Łukasza i Juliana

Aktualności

Reszelanie podzielili się drogocennym płynem.

20 września 2021 roku odbyła się po raz pierwszy w Reszlu akcja honorowego krwiodawstwa. Zorganizował ją Urząd Miasta i Gminy. Okazją do spotkania się z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, Oddział terenowy w Giżycku, było rozpoczęcie Tygodnia Cittaslow, który obchodzony jest corocznie w tygodniu poprzedzającym ostatnią niedzielę września. 

W „krwiobusie” stawiło się 27 osób, z czego 24 mogły oddać życiodajną ciecz. Udało się oddać razem 10,80 litra krwi. Większość osób oddawała krew po raz pierwszy. Cieszy zainteresowanie młodzieży, szczególnie uczniów Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu. 
Urząd Gminy przygotował upominki – niespodzianki dla wszystkich osób, które oddały krew.
Oprócz tego wszyscy chętni mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciwko Covid-19 oraz dopełnić obowiązku w Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
 
Osoby, które przybyły pod reszelski ratusz mogły też nauczyć się od druhów z OSP Reszel udzielania pierwszej pomocy oraz posilić się gorącą herbatą i słodkościami. 
 
Cieszymy się, że cała ta akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i liczymy, iż kolejne spotkają się z jeszcze większym.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: PFCBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611