Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Wtorek, 18 Luty 2020 Imieniny: Symeona i Konstancji

Aktualności

Warmińsko – Mazurskie Dożynki Wojewódzkie

22 września 2019 roku w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku odbyły się Warmińsko – Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Gospodarzem dożynek był Marszałek Województwa Pan Gustaw Marek Brzezin. Główne uroczystości dożynkowe poprzedziła ocena wieńców dożynkowych zgłoszonych do konkursu na najpiękniejszy wieniec. Dożynki rozpoczął barwny korowód dożynkowy, w którym udział wzięli przedstawiciele gmin z naszego województwa prezentujący swoje wieńce dożynkowe. Naszą Gminę reprezentował wieniec przygotowany przez Sołectwo Robawy.
Po przejściu korowodu do amfiteatru rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za plony pod przewodnictwem JE Księdza Arcybiskupa Seniora Edmunda Piszcza. Po zakończonym nabożeństwie nastąpiły przemówienia Pana Marszałka oraz zaproszonych gości. Ważną dla rolników chwilą było wręczenie Odznak Honorowych Zasłużony dla Rolnictwa. Po dekoracji rolników nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
 
Tydzień wcześniej 14 września, odbyły się Dożynki Powiatu Kętrzyńskiego i Gminy Srokowo. Pierwszym punktem programu była ocena wieńców, po której odprawiona została uroczysta Eucharystia w podziękowaniu za tegoroczne plony, następnie barwny korowód przemaszerował na plac ratuszowy, aby tam kontynuować świętowanie. Po części oficjalnej ogłoszone zostały wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku Gmina Reszel reprezentowana przez Sołectwo Robawy zajęła III miejsce.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: KominiarzBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGraniczna
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611