Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Niedziela, 24 Styczeń 2021 Imieniny: Felicji i Tymoteusza

Edukacja

Walentynkowo to także bezpiecznie

Walentynkowe przedpołudnie dla uczniów trzeciej klasy pożarniczej z Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu okazało się być niezwykle pracowitym. Wraz  z druhami z reszelskiego OSP postanowili udowodnić, że Walentynki  to doskonała możliwość, by wyrazić troskę i zadbać o drugiego człowieka, który może potrzebować naszej pomocy w tych najbardziej zagrażających ludzkiemu życiu chwilach. 
 
Miejscem akcji „Walentynki dla bezpieczeństwa” była Szkoła Podstawowa w Reszlu, gdzie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz przedstawicieli Fundacji DKMS zadbano, aby uczniowie tej szkoły poznali wszelkie formy dbałości o bezpieczeństwo swoje, jak i bliskich, uzyskali informacje na temat możliwości oddania szpiku oraz umiejętności ratowania życia. Drużyna klasy pożarniczej, która na co dzień zdobywając wiedzę i doświadczenie podczas szkolnych zajęć z zakresu ratownictwa medycznego, wykonała pokaz prawidłowej resuscytacji krążeniowo- oddechowej, zachęcając do ćwiczeń klasy od najmłodszych po te najstarsze. Tego dnia swoich sił wypróbowało mnóstwo chętnych, co pozytywnie uskrzydla. Bowiem świadomość potrzeby umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej wzrasta i z roku na rok ma szansę dotrzeć do coraz młodszych.
 
To niezwykle budujące, iż nawet dzieci będą w stanie wezwać pomoc czy udzielić ją do momentu przyjazdu wyspecjalizowanych służb. Druh Andrzej Adamiak z OSP Reszel podkreśla znaczenie tego rodzaju inicjatywy:
„To już druga tego typu walentynkowa akcja w reszelskiej Szkole Podstawowej, gdzie pomysł  się narodził. Ten wspólny projekt ma pokazać, że miłość to nie tylko kwiaty i romantyczne chwile, ale też troska o najbliższych, o ich bezpieczeństwo. Udało się nam dziś dotrzeć do każdego chętnego dziecka, każde mogło spróbować swoich sił w pierwszej pomocy. Niestety, w programach nauczania wciąż jest za mało, godzin przeznaczonych na zajęcia ratownictwa, dlatego staramy się często przypominać dzieciom te umiejętności. Ale „bezpieczeństwo” to nie tylko pierwsza pomoc – tego dnia swoje stoiska mieli policjanci, baza dawców szpiku, a prawdziwą atrakcją był pokaz karate. Dzień dla dzieci z pewnością bardzo pożyteczny. To kolejna wspólna akcja OSP i klas pożarniczych ZS Reszel. Młodzież jest świetnie przygotowana, a dziś ze względu na ilość dzieci, praktycznie przejęła od nas rolę instruktorów. I swoje zadanie wykonała naprawdę zawodowo”.
 
A kolejne efekty współpracy Zespołu Szkół i reszelskich druhów będziemy mieli okazję zobaczyć podczas wizyty delegacji krajów partnerskich projektu Erasmus + już w marcu, a następnie w Dniu Otwartym szkoły 1 kwietnia.
 
 
Julita Woźniakowska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: korona2Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: PSR2020Baner: polski ebazarekBaner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611