Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 4 Marzec 2021 Imieniny: Kazimierza i Łucji

Edukacja

Laboratorium. Mój Profil.

 
„Laboratorium. Mój Profil” (Wspomaganie Uczniów w Wyborze Zawodu) - konferencja podsumowująca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu
 
20 marca 2019r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu odbyła się konferencja dotycząca efektów realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium. Mój Profil”(III edycja).
 
Przedsięwzięcie jest realizowane przez Warmińsko – Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną SA, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Alnea sp. z o.o.
 
Głównym celem programu jest umożliwienie młodzieży poznania naturalnego środowiska pracy poprzez wizyty w przedsiębiorstwach, a tym samym nabycie wiedzy o różnych zawodach.
 
Podczas konferencji gościliśmy w szkole między innymi Pana Sławomira Sadowskiego - Wicewojewodę Warmińsko – Mazurskiego, Panią Wiesławę Szafrańską – Bortkiewicz - Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Panią Małgorzatę Hochleitner - Dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Panią Grażynę Dywańską - Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Panią Sabinę Syrokę – Dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kętrzynie, Panią Irenę Kuczyńską - Szarejko - Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Kętrzynie, Pana Grzegorza Prokopa – Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie, Pana Marka Janiszewskiego – Burmistrza Miasta Reszel, Pana Andrzeja Lewandowskiego – Wicestarostę Kętrzyńskiego, Pana Piotra Węglarskiego – Radnego Rady Powiatu w Kętrzynie oraz wielu innych przedstawicieli instytucji z powiatów biorących udział w programie, przedstawicieli zakładów pracy i firm uczestniczących w programie „Laboratorium. Mój profil”. Na sali byli również obecni rodzice, nauczyciele i uczniowie.
 
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak przebiegała realizacja, dotychczasowe działania programu „Laboratorium. Mój Profil” w powiatach: kętrzyńskim, mrągowskim, szczycieńskim, na czym polega wzmocnienie udziału pracodawców w dualnym systemie kształcenia zawodowego, jaką rolę odgrywają rodzice w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej dzieci, jak będzie przebiegała ścieżka rekrutacyjna 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, jaka jest sytuacja na rynku pracy w powiecie kętrzyńskim. Panie: Agata Aspell i Karina Pruchniewska - przedstawicielki firmy NOVUM ze Szczytna omówiły przykłady dobrych praktyk z pespektywy przedsiębiorców, Pani Monika Ciecierska– Chełstowska, przedstawicielka środowiska rodziców opowiedziała o roli rodziców w pierwszym etapie doradztwa zawodowego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Drogoszach podzielili się swoimi doświadczeniami z wycieczek zawodoznawczych do zakładów pracy.
 
Konferencję zakończył Pan Edward Szmul - Koordynator Powiatowego Programu „Laboratorium” - Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu, dziękując wszystkim za zaangażowanie w przedsięwzięcie.
 
W roku szkolnym 2018/2019 Program Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium. Mój Profil” skierowany jest do uczniów III klas gimnazjalnych oraz VII i VIII klas szkół podstawowych z całego województwa warmińsko - mazurskiego. Do udziału w III edycji projektu zgłosiło się 157 szkół i 59 pracodawców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: korona2Baner: NSP 2021Baner: NSP-naborBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: polski ebazarekBaner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611