Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 4 Marzec 2021 Imieniny: Kazimierza i Łucji

Edukacja

Akcja Góra Grosza w SP 3 w Reszlu

Co roku w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. To już XIX edycja Góry Grosza, do której kolejny raz w tym roku szkolnym przystąpiła także nasza Szkoła.
Co roku w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. To już XIX edycja Góry Grosza, do której kolejny raz w tym roku szkolnym przystąpiła także nasza Szkoła.
Cel „Góry Grosza” od lat jest niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
 
„Góra Grosza” to lekcja dobroczynności, którą musimy pielęgnować, podejmując różne działania charytatywne. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu w tym roku również nie zawiedli, postępując w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza - wiele.
Od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 przeprowadziliśmy w naszej Szkole klasowe zbiórki monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy, gromadząc je w przygotowanych przez uczniów puszkach, różnych pojemnikach. Następnie posegregowane zgodnie z instrukcją w odpowiednie opakowania monety trafiły na pocztę.
 
W tym roku nasza Szkoła uzbierała 856 zł 68 gr.
 
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu otrzymał Dyplom z serdecznymi podziękowaniami i wyrazami uznania od organizatorów akcji.
 
Jesteśmy dumni, że – za pośrednictwem Towarzystwa Nasz Dom – nasza Szkoła może pomóc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Nie ma jednej recepty na pomaganie, ale jedną z nich jest na pewno udział w akcjach charytatywnych, dzięki którym mamy możliwość niesienia pomocy w sposób bezinteresowny, dobroczynny tym, którzy jej potrzebują.
 
Dziękuję wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki monet w klasach, uczniom za zaangażowanie, dyrekcji za umożliwienie zbiórki pieniędzy w naszej szkole.
 
koordynator akcji "Góra Grosza" w szkole - Agata Doboszewska-Kasperek

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: korona2Baner: NSP 2021Baner: NSP-naborBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: polski ebazarekBaner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611