Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipiec 2024 Imieniny: Kamila i Szymona

Aktualności

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Reszla ogłasza publiczny przetarg pisemny na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego marki Jelcz 010 nr VIN SUJP422CCT0000174

 

Więcej informacji pod adresem: https://bipreszel.warmia.mazury.pl/informacja/7529/przetarg-pisemny-na-sprzedaz-samochodu-specjalnego-pozarniczego-marki-jelcz-010.html

Zbliża się kolejna fala upałów, uwaga na zwierzęta!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt.
czytaj dalej

Mazury AirShow 2024 - już za chwilę!

Warto wiedzieć, że to już po raz 23-ci odbędą się mazurskie pokazy lotnicze znane pn. Mazury AirShow. Tym razem w całości efektownych zamierzeń na i nad historycznym lotniskiem Wilczego Szańca (Wolfsschanze), Kętrzyn Wilamowo, jak zwykle w pierwszy weekend sierpnia, tj. w dniach 3-4.08.2024 roku.
czytaj dalej

Dni Reszla 2024 - podsumowanie

W miniony weekend, Reszel rozbrzmiewał śmiechem, muzyką i radosnym gwarem, gdy mieszkańcy i goście świętowali Dni Reszla 2024. Zorganizowane przez Gminę Reszel i Miejski Ośrodek Kultury, obchody przyciągnęły tłumy uczestników, oferując bogaty program atrakcji. 
czytaj dalej

Reszelski Obiad pod Ratuszem: Kulinarna uczta przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów.

Reszel, malownicze miasteczko na Warmii, stał się centrum kulinarnych doznań i lokalnej sztuki podczas wydarzenia "Reszelski Obiad pod Ratuszem". Pierwsza edycja przyciągnęła tłumy mieszkańców oraz turystów, którzy mieli okazję skosztować wyjątkowych potraw oraz podziwiać wyroby lokalnych twórców.
Centralnym punktem wydarzenia były stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, które jak zawsze nie zawiodły. Uczestnicy mogli skosztować różnorodnych potraw przygotowanych z mąki reszelskiej – produktu, z którego słynie ten region. Co więcej, specjały te były rozdawane za darmo, co stanowiło wspaniały gest wobec wszystkich obecnych. Dodatkowo, KGW sprzedawały swoje własnoręcznie wykonane wyroby, wśród których znalazły się m.in. wypieki, przetwory, rękodzieło i tradycyjne ozdoby.
Dodatkową atrakcją był konkurs na najsmaczniejszą potrawę przygotowaną przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Reszel. Lokalne KGW rywalizowały ze sobą, prezentując swoje najlepsze dania, które oceniała specjalna komisja. Konkurs ten dodał wydarzeniu jeszcze więcej emocji i pozwolił uczestnikom na bliższe poznanie kulinarnych tradycji regionu. I nagrodę zdobylo KGW Słoneczniki z Siemek, a pozostałe koła otrzymały nagrody za udział. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Jednym z najbardziej emocjonujących momentów imprezy była Bitwa Regionów – kulinarne zmagania KGW, zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W rywalizacji wzięły udział drużyny z różnych powiatów, które prezentowały swoje kulinarne umiejętności, przygotowując różnorodne potrawy. Jury, składające się z ekspertów kulinarnych, miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzcy, ponieważ poziom rywalizacji był niezwykle wysoki. Zwyciężyło KGW Wronka. Serdecznie gratulujemy!
Reszelski Obiad pod Ratuszem to wydarzenie, które nie tylko promuje lokalne produkty i twórców, ale również integruje społeczność oraz przyciąga turystów do tego urokliwego miasteczka. Dzięki takim inicjatywom, tradycje i kultura regionu są pielęgnowane i przekazywane kolejnym pokoleniom. Mieszkańcy i turyści zgodnie podkreślali, że to jedno z najprzyjemniejszych wydarzeń w kalendarzu Reszla. Już teraz można się cieszyć na myśl o przyszłorocznej edycji, która z pewnością przyniesie jeszcze więcej wrażeń i smaków.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

75Galeria zdjęć: Reszelski obiad pod ratuszem

Informacja dla mieszkańców

Szanowni mieszkańcy
 
Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi zasadami Dobrej Praktyki Rolniczej oraz przepisami ustawy z dnia 10 lipca 2007 r o nawozach i nawożeniu producenci rolni mogą w okresie od 1 marca do 30 listopada stosować nawozy naturalne i organiczne (gnojowica, obornik). W związku z tym w krótkim okresie czasu mogą występować uciążliwości zapachowe. 
 
czytaj dalej

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Reszlu

Komunikat

UWAGA!
W ZWIĄZKU Z ORGANIZACJĄ DNI RESZLA,
 UPRZEJMIE PROSIMY O
 NIEPARKOWANIE 
W DNIU 14 lipca 2024 ROKU, 
POJAZDÓW ZE WSZYSTKICH STRON RATUSZA
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

 
czytaj dalej

Dni Reszla 2024

PIĄTEK 12 lipca: 
Amfiteatr ul. Mickiewicza
 
19:00 Koncert zespołu Ciepło 
21:00 Rui Carlos Ferreira ex Bad Boys Blue
22:00 Dyskoteka plenerowa
 
SOBOTA 13 lipca:
 
12:00-15:00 Strefa gier i zabaw dla dzieci (boisko przy ul. Słowiańskiej) 
17:00 Stand up Kuba Dąbrowski w programie: „Bez przekleństw" support: Adrian Szostek sala widowiskowa MOK Reszel (bezpłatne wejściówki do odbioru w MOK Reszel) 
20:00 Maciej Maleńczuk zamek (koncert biletowany) 
22:30 Kino plenerowe Amfiteatr Park Miejski
 
NIEDZIELA 14 lipca:
 
11:00-14:00 Zwiedzanie Reszla z przewodnikiem: w programie: Spacer po mieście "Śladem trzech reszelskich bram" zapisy w MOK Reszel 
15:00-19:00 Reszelski obiad pod Ratuszem - ul. Rynek zapraszamy na degustację kuchni regionalnej, Bitwa Regionów - konkurs kulinarny
21:00 Amfiteatr ul. Mickiewicza Sara James

Świętolipskie Wieczory Muzyczne

1 2 3 4 5 6 ... 34
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611