Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipiec 2024 Imieniny: Kamila i Szymona

Edukacja

32 czwartoklasistów otrzymało komputery

W piątkowe popołudnie, 6 października 2023 roku, w sali sportowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Reszlu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu komputerowego dla uczniów klas czwartych.  
czytaj dalej

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025 – PRIORYTET 3 EDYCJA 2023

Gmina Reszel otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej na realizację działań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dla:

czytaj dalej

„Jak postępować z odpadami wielkogabarytowymi oraz zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym”

Większość codziennych odpadów domowych można wyrzucić do ogólnego kosza na odpady lub posortować i umieścić w specjalnych workach, bądź pojemnikach do tego przeznaczonych, takich jak papier, szkło czy plastik. Niektóre niepotrzebne przedmioty, niezależnie od tego z jakiego materiału są wykonane, nie mieszczą się do standardowych pojemników ze względu na duże lub niestandardowe wymiary. Są to elementy wyposażenia wnętrz takie jak meble, łóżka, stoły, krzesła, materace, a nawet niektóre zabawki (np. koń na biegunach) i inne. Przedmioty te nazywane są odpadami wielkogabarytowymi
czytaj dalej

Podaruj Święta naturze

Racjonalne nawyki świąteczne przyczyniają się do zmniejszenia ilości powstających odpadów, oraz do obniżenia emisji dwutlenku węgla, którego wysoki poziom w atmosferze stanowi przyczynę postępujących zmian klimatu.
 
czytaj dalej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2022 roku, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski uczestniczył w obchodach Dnia Edukacji Narodowej. W czasie okolicznościowego przemówienia podziękował nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w pracę, a co za tym idzie w rozwój dzieci i młodzieży oraz wręczył nagrody za szczególne zasługi.
 
czytaj dalej

Zapraszamy na wystawę do Zespołu Szkół w Reszlu. Kreatywna poezja w ramach międzynarodowego projektu e-twinning “CREATIVITY WITH POETRY”.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu uczestniczą w międzynarodowym projekcie “Creativity with poetry” realizowanym on-line w ramach programu e-twinning. Nawiązaliśmy współpracę z innymi szkołami europejskimi, aby promować wielojęzyczność, a także rozwijać wrażliwość na poezję i sztukę, umiejętności korzystania z narzędzi TIK oraz kreatywność uczniów. Zastosowana została metoda blended learning łącząca nowoczesność z tradycją, 
czytaj dalej

Rusza „Akademia talentów” w ZSP w Reszlu

W grudniu 2020 roku, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski wraz ze Skarbnikiem Gminy Reszel podpisali umowę z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie na dofinansowanie projektu „Akademia Talentów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 
 
czytaj dalej

Wirtualny finał międzynarodowego projektu Erasmus plus “Raising Responsible Citizen” w ZS Reszel

Od X.2018 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu realizowali międzynarodowy projekt biorąc udział w mobilnościach do szkół partnerskich w Turcji, Chorwacji, Grecji i Portugalii.
 
 
czytaj dalej

AKCJA EDUKACYJNA PN. "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".  
 
czytaj dalej

Wszechstronny rozwój przedszkolaka szansą na sukces

 
Od września 2019 roku w Przedszkolu Samorządowym w Reszlu realizowany jest Projekt współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 pod hasłem „Wszechstronny rozwój przedszkolaka szansą na sukces
czytaj dalej
1 2 3 4
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611