Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipiec 2024 Imieniny: Kamila i Szymona

Sport

Karate Kyokushin w Reszlu

Od 10 lat na terenie naszej gminy odbywają się zajęcia sportowe prowadzone przez reszelską filię licencjonowanego Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate.
Grupa składa się z 30-u osób, to 20-oro dzieci i 10 osób dorosłych lub starszej młodzieży. Są to uczniowie lokalnych szkół oraz ludzie wykonujący różne zawody, nie są związani ze sportem w sposób profesjonalny. Karate jest dla nich odskocznią od codziennego stresu i zamętu, sposobem na utrzymanie kondycji i miejscem miłych spotkań. Treningi prowadzone są przez Sensei Renatę Kwaśniewską - licencjonowaną instruktor, doświadczonego pedagoga i karatekę (II dan). Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 17:00, w sali sportowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego przy ul. M. Konopnickiej 2. W czwartek 05 października 2023 roku, udział w treningu wziął Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, który podziękował zawodnikom i trenerom za zaangażowanie i pogratulował sukcesów. Burmistrz przekazał na ręce Sensei Renaty Kwaśniewskiej przyrządy niezbędne do ćwiczeń i zapewnił o dalszym wsparciu ze strony reszelskiego samorządu.
Włodarz podkreślił, jak ważne w karate jest zdyscyplinowanie i skupienie. Karate jest sposobem na rozwój fizyczny ale też psychiczny, pomaga w utrzymaniu równowagi. Potwierdzeniem tego są słowa przysięgi, którą zawodnicy składają przed treningiem.
 
 
 
 

Rowerowy weekend z "Barcją"

Gmina Reszel bierze udział w Programie Partnerstwa Lokalnego

Gmina Reszel bierze udział w Programie Partnerstwa Lokalnego. Projekt  powstał z myślą o budowie trwałej, partnerskiej współpracy pomiędzy Miastami, Gminami województwa Warmińsko-Mazurskiego a Klubem Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie. Jego celem jest dążenie do realizacji pozytywnego i efektywnego promowania wizerunku Gminy przez Klub w czasie występów męskiej drużyny Indykpol AZS Olsztyn w siatkarskiej Plus Lidze. Istotnym aspektem jest także propagowanie zdrowego trybu życia, promowanie piłki siatkowej w województwie Warmińsko-Mazurskim a także wspieranie partnerskiej relacji Gminy z Klubem.
 
czytaj dalej
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611