Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Lipiec 2024 Imieniny: Kamila i Szymona

KORONAWIRUS

Działania w zakresie promocji szczepień przeciw COVID-19.

W sierpniu i wrześniu 2021 roku na terenie Gminy Reszel prowadzone były działania mające na celu zwiększenie liczby osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.
W Reszlu miało to miejsce podczas 3 festynów:
 • 1 sierpnia – w strażnicy OSP
 • 13 sierpnia – w Parku Miejskim
 • 20 sierpnia – na Miejscu Edukacyjno- Kulturalno- Wypoczynkowym, przy ulicy Słowiańskiej.
Podczas każdego z wymienionych festynów oraz podczas akcji honorowego krwiodawstwa w dniu 20 września 2021 roku, zorganizowane zostały punkty konsultacyjne, w których można było uzyskać informacje na temat zdrowego trybu życia, skuteczności szczepień oraz niebezpieczeństw związanych z zachorowaniem na COVID-19. W punktach tych dostępne były materiały promocyjne i ulotki. W dniach 13 i 20 sierpnia oraz 20 września w specjalnie przygotowanych punktach można było zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Z możliwości zaszczepienia się skorzystały 74 osoby.
 
Uczestnikom wymienionych festynów zaproponowano szereg atrakcji, takich jak:
 • animacje dla dzieci,
 • kreatywne warsztaty,
 • dmuchane zjeżdżalnie,
 • poczęstunek w formie grilla i popcornu,
 • upominki.
Podczas tych wszystkich spotkań chętni mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Serdecznie dziękujemy kierownictwu i pracownikom Poradni Medycznej Pro Familia w Reszlu za zaangażowanie się w akcję szczepienia mieszkańców Gminy podczas wymienionych działań promujących szczepienia przeciwko COVID-19.   
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611