Aktualności

Jubileusz Złotych Godów w Reszlu

  • 27-11-2023
  • Autor: Kierownik USC Lucyna Macełko
W piątek 24 listopada 2023 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Pięćdziesiąt lat temu w 1973 roku na ślubnym kobiercu stanęły pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą Złote Gody.
Aktu dekoracji Szanownych Jubilatów w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy dokonał Burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski oraz Z-ca Burmistrza Pan Jerzy Bajorek.
 
W uroczystości udział brało 5 par wraz z rodzinami i bliskimi: Państwo Halina i Ryszard ĆWIK, Państwo Jadwiga i Edward DŁUŻNIK, Państwo Hanna i Stanisław PIECHNIK, Państwo Stefania i Józef PISKORZ, Państwo Danuta i Wiktor PIWOŃSCY.
 
Oprócz medali i serdecznych życzeń Jubilaci otrzymali od Burmistrza Reszla pamiątkowe grawertony, kwiaty a także listy gratulacyjne od Pana Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. 
 
Podczas uroczystości piękny koncert muzyczny wykonali Pani Krystyna Łożyńska i Pan Włodzimierz Chmal. Kilka niezapomnianych utworów przywróciło wspomnienia sprzed lat. Pani Krystyna Łożyńska wyrecytowała Jubilatom autorski wiersz. Upominek muzyczny został przyjęty gromkimi oklaskami. Dodatkową niespodzianką był pokaz tańca w wykonaniu Państwa Ewy i Andrzeja Biernackich. Finaliści Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym wykonali czaczę i rumbę. Piękne tańce latynoamerykańskie Państwa Biernackich wzbudziły podziw i zachwyt. Był to miły i zaskakujący jubileuszowy prezent. Nie obyło się bez wielu serdecznych życzeń.
 
Uroczystość Złotych Godów to okazja do spotkań z najbliższymi, wspomnień w otoczeniu dzieci, wnuków i  prawnuków. Jubilaci są oparciem dla swoich rodzin. Dają siłę w chwilach zwątpienia i nadzieję, że tradycyjny model rodziny jest najwyższą wartością. 
 
Złotym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia kolejnych wspólnych lat w szczęściu, zdrowiu i pomyślności w otoczeniu najbliższych i przyjaciół.
 
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji Jubileuszu Panu Edwardowi Szmul Dyrektorowi Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reszlu, Panu Arturowi Galickiemu Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU