Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Wtorek, 18 Maj 2021 Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Aktualności

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej, konstytucją. Z okazji, okrągłej w tym roku, rocznicy tego święta demokracji, w całym kraju odbyły się uroczystości państwowe i kościelne. W kościele p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Reszlu odprawiona została uroczysta eucharystia w intencji Ojczyzny. 
Przewodniczył jej proboszcz parafii, Dziekan Dekanatu Reszel, ks. kan. Krzysztof Bumbul. Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosła, wygłoszona przez księdza proboszcza, okolicznościowa homilia. Podkreślił on, jak ważna jest w naszym życiu historia, przypomniał fakty historyczne i warunki, w jakich doszło do uchwalenia Ustawy.
 
W tej uroczystej eucharystii, w intencji Polski i Gminy Reszel, uczestniczył Burmistrz Reszla Marek Janiszewski. Podziękował on mieszkańcom za okazywanie patriotyzmu oraz podkreślił, jak ważne jest jednoczenie się i wspólne świętowanie, które znalazło wyraz w pojawieniu się 
biało-czerwonych flag na terenie wielu posesji oraz w udziale mieszkańców w uroczystości. Podkreślił wyjątkowy charakter tego dnia, który dał się odczuć mimo ograniczeń okresu pandemii.
 
Uroczystość transmitowana była za pośrednictwem Internetu. Brak pocztów sztandarowych i chóru, który co roku dbał o oprawę muzyczną uroczystości, wywoływał smutne refleksje, jednak mimo zachowanych obostrzeń msza miała bardzo uroczysty i patriotyczny charakter. Jak co roku, na ulicach naszego miasta zawisły flagi państwowe oraz okolicznościowy baner. 
 
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Spisz się przez Internet i graj o nagrody w loterii!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r.
 
Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się przez Internet i weź udział w loterii.
czytaj dalej

Konkurs - NAKRĘĆ SIĘ NA SPIS

Nowe formy promocji Reszla zostały wdrożone!!

Z okazji rozpoczęcia sezonu 2021, Punkt Informacji Turystycznej, działający w Urzędzie Gminy w Reszlu, przygotował szereg nowości dla odwiedzających Reszel.
 
 
 
Z powodu pandemii, a co za tym idzie ograniczenia bezpośredniej obsługi turystów, powstał „Pakiet Turysty”, w którym znalazły się:
 • plan miasta,
 • mapa gminy,
 • folder z opisanymi zabytkami,
 • ulotka promująca walory Parku Miejskiego,
 • pocztówka z pozdrowieniami z Reszla.
Pakiety zostały przekazane do punktów prowadzących działalność turystyczno- gastronomiczno- hotelarską, aby turyści mieli do nich łatwiejszy dostęp. W pakiety można się bezpłatnie zaopatrzyć:
 • w kawiarniach, restauracjach, hotelach i pensjonatach działających na terenie miasta,
 • w kościele Świętych Piotra i Pawła i w Cerkwi, 
 • w Urzędzie Gminy,
 • w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Miejskim Ośrodku Kultury. 
Przygotowano również nowe plansze z najważniejszymi informacjami przydatnymi turyście. Zlokalizowane są one :
 • na parkingu przy ulicy Słowackiego, 
 • w gablotach na budynku Ratusza oraz przy ulicy Bohaterów,
 • w kościele Świętych Piotra i Pawła.
Bardzo przydatną dla turystów pozycją jest z pewnością nowopowstały OFICJALNY SERWIS TURYSTYCZNY MIASTA I GMINY RESZEL. Witryna dostępna jest po zeskanowaniu kodów nadrukowanych na wszystkich materiałach promocyjnych, w gablotach oraz pod adresem zwiedzajreszel.pl.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wywieś flagę na święta majowe!!!

Szanowni Państwo, Drodzy Reszelanie,
 
Długi weekend majowy to czas świąt patriotycznych. W tych dniach obchodzimy: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Na ulicach miasta i budynku Urzędu Gminy zawisły już flagi narodowe, powieszony został okolicznościowy baner.
 
3 maja, w kościele parafialnym, zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.  Zwracam się z prośbą o wywieszenie biało-czerwonych na terenie Waszych posesji.
 
Pokażmy, że jesteśmy dumni z bycia Polakami, zjednoczmy się i razem świętujmy!
 
Burmistrz Reszla 
Marek Janiszewski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wysoce zjadliwa ptasia grypa na terenie Gminy Reszel

W związku z wystąpieniem zakażenia wysoce zjadliwą grypą ptaków na terenie Gminy Reszel w miejscowości Biel zarządzono na terenie Gminy Reszel środki zapobiegawcze zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby. 
czytaj dalej

Aktualizacja bazy gastronomiczno- hotelowej

W związku z aktualizacją bazy gastronomiczno- hotelowej, zwracamy się z prośbą, aby przedsiębiorcy, działający w branży turystycznej na terenie Gminy Reszel, dostarczyli dane teleadresowe, listę atrakcji,  z których mogą skorzystać goście oraz link do strony internetowej lub portalu społecznościowego. Dostarczone przez Państwa informacje umieszczone zostaną na stronie internetowej oraz w gablotach w punkcie IT.
Jednocześnie zachęcamy do dostarczenia materiałów promujących dany podmiot (ulotki, wizytówki itp.) w celu udostępnienia ich w punkcie IT. Udostępnienie  w/w informacji i materiałów będzie doskonałą promocją Państwa przedsiębiorstw, a także dużym ułatwieniem dla odwiedzających nas turystów. Zamieszczenie informacji na stronach urzędu jest bezpłatne.
 
Osoba do kontaktu:
Karol Światłowski
Tel. 89 755 39 09
e-mail: karol.swiatlowski@gminareszel.pl
 

Koncepcja Strategicznego Rozwoju Stowarzyszenia „Polskie Miasta Cittaslow”

W związku z opracowywaniem przez miasta Cittaslow Koncepcji Strategicznego Rozwoju Miast Sieci Cittaslow woj. warmińsko-mazurskiego, zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety, dotyczącej działań, które mogą zostać podjęte w Reszlu.
 

Prosimy o wypełnienie poniższych tabel tj. wskazanie przykładów projektów, które mogą być realizowane w naszym mieście w ramach poszczególnych celów. 
Ankieta skierowana jest do osób fizycznych i przedsiębiorstw. Projekty, które Państwo zgłosicie powinny zawierać konkretne rozwiązania (rodzaj działań, ich lokalizacja, oczekiwane przez Państwa efekty). Zwracamy się z prośbą o wskazanie nazw zadań i ich opisów.
Wypełnione ankiety można składać w Urzędzie Gminy w Reszlu lub wysłać na adres e-mail urzadgminy@gminareszel.pl, do dnia 14 kwietnia 2021 roku.
Z góry dziękujemy za zaangażowanie w rozwój miasta oraz zgłoszone propozycje.
 

ZAPŁAĆ PODATKI GMINNE PRZEZ INTERNET!

Zachęcamy do korzystania z platformy e-Usług publicznych.
 
 

Postępowanie w przypadku wystąpienia wilków

Szanowni Państwo!
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi postępowania w przypadku pojawienia się wilków. W załączonych poniżej materiałach znajdują się informacje, jak zachować się w przypadku napotkania wilków w sąsiedztwie gospodarstw domowych oraz wolnej przestrzeni. Prosimy o podejmowanie kroków opisanych w instrukcji
 
1 2 3 4 5 6 ... 7
Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: NieruchomosciBaner: NSP 2021Baner: NSP-loteriaBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: Unia EuropejskaBaner: PFCBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611