Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Wtorek, 18 Maj 2021 Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Filmy

Reszelskie opowieści z ognia rodem

Część I - Bezławki
 
 
 
Część II - Święta Lipka
 
 
Część III - Reszel
 
 
Część IV - Pilec
 
 
Część V - Łężany

Równianka 2014

"Samorządowy Expres" Reszel

Telewizja Mazurska o Środowiskowym Domu Samopomocy

Reszelska Noc Artystyczna - relacja Wolna TV

Tajemnica i magia wiszące w powietrzu, realny ogień i poruszająca zmysły muzyka, to była naprawdę wywołująca dużo dobrych wrażeń, artystyczna noc w Reszlu. Historia nadawała główny ton, bo ta przecież w warmińskim miasteczku, choć tragiczna, jest też bardzo intersująca nie tylko dla mieszkańców Reszla, również dla odwiedzających go gości."W poszukiwaniu Barbary Zdunk" tym projektem rozpoczęto przedsięwzięcie, a dała się na nie namówić lokalna społeczność i poświęciła mu swój wakacyjny czas.
czytaj dalej

Amatorsko już 15 lat.

Bez oceny jurorów, bez rywalizacji między sobą, mają jedno zadanie do wykonania, wyjść na scenę i zaśpiewać najlepiej jak potrafią - uczestnicy reszelskiego koncertu "Śpiewać każdy może". Oni są w centrum uwagi jednego w roku letniego wieczoru.Coroczne obchody Dni Miasta od 15 lat mają w programie właśnie ten koncert.
 
Publiczny występ na profesjonalnie nagłośnionej scenie to duże wyzwanie dla ludzi, którzy na co dzień śpiewaniem się raczej nie trudnią. Przygotowują się zatem na swoje pięć minut, dość długo, bo nawet kilka miesięcy, w Studiu Wokalnym działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu.
czytaj dalej

Uroczysta sesja Rady Miejskiej 2013

Dźwiękami fanfar granych przez  rycerzy zainaugurowano obchody Święta Miasta. Odczytano akt lokacyjny miasta Reszel, nadany przez biskupów warmińskich.. Pierwszym akordem była uroczysta sesja Rady Miejskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej - Beata Subocz powitała gości przybyłych do reszelskiego zamku m.in.: Igora Hutnikiewicza – dyrektora Departamentu Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Teresę Prokop – Przewodniczącą Rady Powiatu, Zbigniewa Nowaka – kętrzyńskiego Wicestarostę, Zofię Griaznową – Starostę z bratnich Jaszun na Litwie, Krzysztofa Hećmana – Burmistrza Kętrzyna, Ryszarda Ostrowskiego – Burmistrza Korsz, Marka Janiszewskiego – Burmistrza Reszla, Jerzego Bajorka –zastępcę  Burmistrza Reszla, Radnych Rady Miejskiej w Reszlu, duchowieństwo z terenu Gminy Reszel, osoby uhonorowane tytułem „Honorowy Obywatel Reszla” i medalem honorowym „Zasłużonym Reszel” oraz wszystkich przybyłych mieszkańców Gminy Reszel.
czytaj dalej

XX Festiwal Piosenki

Polska ma Opole czyli swoją stolicę piosenki, a Powiat Kętrzyński ma Reszel, niewielkie warmińskie miasteczko, w którym rozśpiewanych ludzi nie brakuje, nie brakuje też okazji by mogli oni pokazać swoje muzyczne talenty. Jednym z takich przedsięwzięć jest Reszelski Festiwal Piosenki, w 2013 roku obchodzi on swoje 20 urodziny. 20 lat minęło, ale to nie tylko upływający czas sprawił, że Reszelanie świętują, że mogą cieszyć się jubileuszem, to przede wszystkim zaangażowanie wielu osób stało się prawdziwą siłą tego festiwalu.
czytaj dalej
Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: NieruchomosciBaner: NSP 2021Baner: NSP-loteriaBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: Unia EuropejskaBaner: PFCBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611