Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Środa, 19 Czerwiec 2024 Imieniny: Gerwazego i Protazego

Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego

WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2024 - 2028

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
BUDŻETU PAŃSTWA
WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM
„POSILEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2024 – 2028
ROK 2024
Wartość dofinansowania: 139 866,00 zł
Całkowity koszt: 199 866,00 zł
 
Cele programu:
Program „Posiłek w szkole i w domu" przewiduje m.in. wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Grupy docelowe:
Osoby starsze, samotne, niepełnosprawne będące klientami pomocy społecznej, które ze względu na wiek i stan zdrowia mają trudności z samodzielnym przygotowaniem posiłków oraz dzieci, które ze względu na trudną sytuację ekonomiczną rodzin, nie otrzymują obiadów w szkołach.

Efekty:
Zapewnienie posiłku dzieciom, uczniom i młodzieży oraz objęcie pomocą osób dorosłych, zwłaszcza osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych.

KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych zobowiązani są do wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia II rata w terminie do dnia 31 maja 2024 r. oraz III rata w terminie do dnia 30 września 2024 r. 
 
czytaj dalej

Nowe wieści z Urzędu Gminy w Reszlu!

Powiatowa Majówka w Gierłoży

Drodzy Mieszkańcy Gminy Reszel!!
 
Osobom, które chciałyby wziąć udział w Powiatowej Majówce w Gierłoży gmina zapewni bezpłatny transport.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 89 755 39 09 lub osobiście w Biurze Promocji Urzędu Gminy w Reszlu p. 14 (p.Karol Światłowski)
 
Wyjazd w dniu 18 maja 2023 r. o godzinie 14:00 z przystanku przy ul. Słowiańskiej w Reszlu.
 
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 16 maja do godziny 15:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Życzenia

I Sesja Rady Miejskiej w Reszlu IX kadencji

7 kwietnia 2024 roku odbyły się wybory samorządowe, w których wybrane zostały rady gmin, powiatów i sejmiki województwa oraz wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. W związku z tym, w ciągu 7 dni od upływu kadencji 2018-2024, komisarze wyborczy zobowiązani byli, zgodnie z  przepisami prawa do zwołania pierwszych sesji rad wszystkich szczebli. 
 
czytaj dalej

Ważny dzień strażaków z Reszla

Tegoroczny Dzień Strażaka był wyjątkowy dla strażaków ochotników z Reszla. Czwartego maja druhowie oficjalnie odebrali nowy, ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. 
Oficjalne przekazanie nowego nabytku odbyło się na placu przed reszelskim ratuszem. Akt przekazania wręczył strażakom burmistrz Marek Janiszewski, a kluczyki Pan Bartosz Nowicki, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz st. bryg. Andrzej Harhaj, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Udział w uroczystościach wzięli również: Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski, burmistrz elekt Andrzej Lewandowski, mł. bryg. Kamil Golon, Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie, podinsp. Damian Jamrowski, Komendant Komisariatu Policji w Reszlu, druhowie z Reszla, Pilca, Korsz, Bisztynka i Sątop – Samulewa, mieszkańcy i przyjaciele reszelskich strażaków. Nowy wóz ratowniczo – gaśniczy poświęcili księża z reszelskiej parafii: ks. Piotr Piasecki oraz ks. Paweł Rzosiński.
 
Uroczysta zbiórka była też okazją do wręczenia medali druhom z Reszla. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa, przyznanym przez ZOSP RP w Olsztynie, odznaczeni zostali: Andrzej Adamiak, Rafał Kowalski, Dariusz Kudłak oraz Mariusz Meszko. Brązowym medalem odznaczono Adama Jowsę. Ważnym punktem ceremonii było również ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Reszlu, złożone na sztandar jednostki. 
 
Przybyli goście podkreślali zaangażowanie i dobrą pracę strażaków ochotników z Reszla, stanowiących jeden z filarów bezpieczeństwa przeciwpożarowego w powiecie kętrzyńskim. Druhowie wręczyli pamiątkowe grawertony przybyłym gościom, a specjalny upominek otrzymał ustępujący burmistrz Marek Janiszewski. Prezes OSP Reszel podkreślił ogromny wkład byłego włodarza miasta w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy. 
 
Samochód strażaków z Reszla to fabrycznie nowa Scania P370 XT, posiadająca zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, napęd na cztery koła i silnik o mocy 370 KM. Zabudowę wykonała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Wóz kosztował 1 432 950,00 zł. Na tę kwotę złożyło się: dotacja Komendy Głównej PSP w wysokości 325 tys. złotych, dotacja Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 625 tys. Złotych oraz wkład własny Gminy Reszel w kwocie 482 950 złotych. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Życzenia

Transmisja I Sesji Rady Miejskiej w Reszlu IX Kadencji

1 2 3 4 5 6 ... 32
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.