Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Środa, 19 Czerwiec 2024 Imieniny: Gerwazego i Protazego

Aktualności

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa

11 czerwca 2023 roku zapadnie nam na długo w pamięć. Właśnie tego dnia Ksiądz Prałat Dyzma Wyrostek obchodził jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz wzięli udział w uroczystej mszy świętej, podczas której złożyli Dostojnemu Jubilatowi takie życzenia:
czytaj dalej

Informacja o wydanym raporcie partnerskiego projektu Cittaslow

Szanowni Państwo,
W imieniu realizatorów: Gminy Sianów, Gminy Asolo i Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow  przekazujemy Wam publikację, która została opracowana w ramach międzynarodowego projektu „Co-Decision Co-Mekers Common Europe”, współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu unijnego Citizens, Equality, Rights and Values Programme (CERV).
 
czytaj dalej

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej, konstytucją. Z okazji, 232 rocznicy tego święta demokracji, w całym kraju odbyły się uroczystości państwowe i kościelne. W kościele p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Reszlu odprawiona została uroczysta eucharystia w intencji Ojczyzny. 
czytaj dalej

Międzynarodowy Komitet Koordynujący Cittaslow obradował w Reszlu

W dniach 14 i 15 kwietnia 2023 roku w Reszlu miało miejsce ważne wydarzenie, w tych bowiem dniach zjechały się tu delegacje z wielu miasteczek Cittaslow, aby obradować w ramach Międzynarodowego Komitetu Koordynującego. Gościliśmy delegacje z Włoch, Turcji i Polski
czytaj dalej

Marzenia strażaków z reszelskiej OSP się spełniają

28 marca 2023 roku, na rynku w Srokowie, odbyło się spotkanie samorządowców z terenu powiatu kętrzyńskiego z parlamentarzystami, wojewodą oraz przedstawicielami służb mundurowych. Powodem spotkania było przekazanie sprzętu ratowniczego oraz promesy na zakup samochodu gaśniczego. 
 
czytaj dalej

PÓŁMARATON ŚLIMAKA - Górowo Iławckie-Lidzbark Warmiński

 
 
PÓŁMARATON ŚLIMAKA
GÓROWO IŁAWECKIE – LIDZBARK WARMIŃSKI
14. MAJA 2023 R.
 
czytaj dalej

Jubileusz ŚDS

Dnia 10 marca br. w Reszlu obchodzono jubileusz utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Reszlu, który od 1 marca 2018 roku działa jako jednostka organizacyjna Gminy Reszel. Jubileusz szczególny, bo i miejsce szczególne. ŚDS jest miejscem terapii, spotkań i warsztatów dla osób niepełnosprawnych, to tutaj integrują się ze społecznością, uczą samodzielności, wiary w swoje możliwości i rozwijają talenty. 
czytaj dalej

„Tych lat nie odda nikt”

Pod takim hasłem mieszkańcy Gminy Reszel spotkali się 12 marca 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu na koncercie z okazji obchodzonego 8 marca Międzynarodowego Dnia Kobiet. 
czytaj dalej

„BĄDŹ EKO! - SEGREGUJ ODPADY”

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Reszlu
zaprasza mieszkańców gminy Reszel na spotkanie, 
które odbędzie się dnia 13 marca 2023r. o godz. 13:00 
w świetlicy WPK Sp. z o.o. przy ul. 1 Maja 6 w Reszlu (I piętro).
 
Serdecznie zapraszamy!

Po długotrwałych staraniach ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej

15 lutego 2023 roku, to kolejny ważny dzień w historii naszej gminy. Tego bowiem dnia Burmistrz Reszla Marek Janiszewski podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Reszel-Święta Lipka”. Wykonawcą będzie firma STRABAG Sp. z o. o., w imieniu której umowę podpisała pani Joanna Puzon – kierownik finansowy olsztyńskiego oddziału firmy.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 16
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.