Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Wtorek, 25 Czerwiec 2024 Imieniny: Łucji i Wilhelma

Rozwój przestrzeni publicznej

Otwarcie Miejsca – Edukacyjno- Kulturalno- Wypoczynkowego w Reszlu

W słoneczne południe 31 maja 2019 roku, nastąpiła długo oczekiwana przez mieszkańców chwila oficjalnego otwarcia Miejsca Edukacyjno – Kulturalno - Wypoczynkowego przy ul. Słowiańskiej.
Zadanie „Zagospodarowanie terenu na miejsce edukacyjno-kulturalno-wypoczynkowe w Reszlu" realizowane w ramach zadania: „Rozwój przestrzeni publicznej poprzez przywrócenie funkcji integracyjnych i rekreacyjnych Parku Miejskiego i jego otoczenia wraz z poprawą funkcjonalności komunikacyjnej w obrębie parku" a realizowane w ramach rewitalizacji miast zrzeszonych w sieci Cittaslow kosztowało ogółem 4 097 814,64 zł, z czego:
 • dotacja UE 2 055 289,87 zł
 • dotacja z budżetu państwa 228 365,56 zł
 • wkład własny 1 814 159,21
Na uroczystość otwarcia placu przybyli m.in.:
 
 • Wicestarosta Kętrzyński – Andrzej Lewandowski,
 • Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kętrzyńskiego – Piotr Węglarski,
 • Przewodnicząca oraz Radni Rady Miejskiej w Reszlu,
 • Ksiądz Kanonik Krzysztof Bumbul,
 • Dyrektor GN-KNIT – Krzysztof Gołombek,
 • Członek Zarządu GN-KNIT – Filip Borejko.
 
Z okazji otwarcia placu zorganizowany został festyn. Część oficjalną rozpoczął występ Zespołu „Zgrana Paka", który wykonał piosenkę o Reszlu. Następnie Burmistrz Reszla Marek Janiszewski przywitał zaproszonych gości oraz opowiedział jak wyglądały przygotowania do realizacji projektu. W swoim wystąpieniu gospodarz miasta wyraził radość i dumę z realizacji tej inwestycji.
 
Następnie głos zabrał Wicestarosta Kętrzyński Andrzej Lewandowski, który powiedział, że często sam przychodzi tu z dziećmi i prosił o rozwagę, zachowanie bezpieczeństwa i szanowanie tego miejsca.
 
Po przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na poświecenie oddawanego do użytku placu. Dokonał tego dziekan Dekanatu Reszel ks. Krzysztof Bumbul. Po poświęceniu zaproszeni goście z Burmistrzem Reszla Markiem Janiszewskim dokonali uroczystego aktu przecięcia wstęgi.
 
Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, a wszystkim, którzy będą korzystać z nowego miejsca rozrywki życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611