Kultura

Tajemniczym Szlakiem Średniowiecznego Reszla

  • 29-08-2022
25 sierpnia 2022 roku nie był w Reszlu zwyczajnym dniem. Tego dnia mogliśmy się przenieść do czasów średniowiecznych. Było to możliwe dzięki Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Reszlu, który zorganizował taką integracyjną imprezę ŚDS-ów z województwa warmińsko- mazurskiego ze społecznością lokalną. 
W programie była gra terenowa oraz pokazy rzemiosł. Do Reszla przyjechało 9 grup reprezentujących swoje grody. Na ulicach miasta można było spotkać osoby przebrane w średniowieczne stroje, przemierzające ulice miasta w celu zdobycia kompletu punktów na poszczególnych stanowiskach gry miejskiej. Akcja gry toczyła się na zamku, w starej plebanii, w kościele pod wezwaniem świętych apostołów Piotra i Pawła, w parku, w ratuszu oraz w spichlerzu. Na dziedzińcu Środowiskowego Domu Samopomocy można było podziwiać kramy i pokazy rzemiosł:  garncarstwa, produkcji papieru, snucia wełny itd. Odbył się również turniej rycerski, a impreza zakończyła się pasowaniem na rycerzy i damy dworu oraz wspólnym średniowiecznym tańcem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU