Sport

Karate Kyokushin w Reszlu

  • 10-10-2023
Od 10 lat na terenie naszej gminy odbywają się zajęcia sportowe prowadzone przez reszelską filię licencjonowanego Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate.
Grupa składa się z 30-u osób, to 20-oro dzieci i 10 osób dorosłych lub starszej młodzieży. Są to uczniowie lokalnych szkół oraz ludzie wykonujący różne zawody, nie są związani ze sportem w sposób profesjonalny. Karate jest dla nich odskocznią od codziennego stresu i zamętu, sposobem na utrzymanie kondycji i miejscem miłych spotkań. Treningi prowadzone są przez Sensei Renatę Kwaśniewską - licencjonowaną instruktor, doświadczonego pedagoga i karatekę (II dan). Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 17:00, w sali sportowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego przy ul. M. Konopnickiej 2. W czwartek 05 października 2023 roku, udział w treningu wziął Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, który podziękował zawodnikom i trenerom za zaangażowanie i pogratulował sukcesów. Burmistrz przekazał na ręce Sensei Renaty Kwaśniewskiej przyrządy niezbędne do ćwiczeń i zapewnił o dalszym wsparciu ze strony reszelskiego samorządu.
Włodarz podkreślił, jak ważne w karate jest zdyscyplinowanie i skupienie. Karate jest sposobem na rozwój fizyczny ale też psychiczny, pomaga w utrzymaniu równowagi. Potwierdzeniem tego są słowa przysięgi, którą zawodnicy składają przed treningiem.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU