Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Piątek, 14 Czerwiec 2024 Imieniny: Walerego i Bazylego

Miasta Partnerskie

Ledgen - Niemcy

Legden - Niemcy
 
 
      
W dniu 09 maja 2010 roku na Zamku w Reszlu odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerstwa miast pomiędzy Gminą Reszel i Gminą Legden w Niemczech.
 
W imieniu Gminy Reszel umowę podpisał Pan Zdzisław Szypulski - Burmistrz Reszla i Pan Janusz Kozoń – Zastępca Burmistrza. Stronę niemiecką reprezentował Pan Freidhelm Kleweken – Burmistrz Legden i Pani Maria Pier-Bohne – Zastępca Burmistrza. Umowa została podpisana w obecności Pana Tadeusza Mordasiewicza – Starosty Kętrzyńskiego, Pani Teresy Prokop – Przewodniczącej Rady Powiatu oraz mieszkańców Gminy Reszel i Legden.
 
Podpisanie umowy partnerskiej poprzedziła wizyta przedstawicieli Reszla w Legden w roku 2009. Tam też zapadła decyzja o nawiązaniu współpracy, a Gminy Reszel i Legden wspólnie złożyły wniosek o środki UE na sfinansowanie organizacji tego przedsięwzięcia.
 
Przedstawicieli Legden gościmy już od dnia 05 maja br. Dwudziestosześcioosobowa grupa przez cały tydzień zapoznaje się z walorami Gminy Reszel, powiatu kętrzyńskiego, Warmii i Mazur. Dla wielu z naszych gości to pierwsza wizyta w tym rejonie Polski, tym bardziej miło nam, że możemy być przewodnikiem w Krainie Tysiaca Jezior.
 
W umowie partnerskiej Gminy Reszel i Legden zapisano, iż partnerstwa miast są fundamentem porozumienia między państwami i narodami.. Dobre sąsiedztwo oraz zbliżanie się do siebie poszczególnych regionów powstaje w głowach i sercach ludzi. Podpisanie umowy partnerskiej ma stanowić punkt wyjścia dla tego procesu.
 
Partnerstwo zostało zawarte celem wspomagania rozwoju wspólnej pracy oraz wzajemnej wymiany doświadczeń w dziedzinie kultury, turystyki, współpracy młodzieży, sportu, pracy socjalnej, administracji.
 
Przypomnieć należy, że to już czwarta umowa partnerska Reszla. Podpisanie umów z miastami partnerskimi: Raabs an der Thaya (Austria) w 2002 r., Jemnice (Czechy) w 2004 oraz Jaszuny (Litwa) w 2008 r. owocuje bezpośrednimi kontaktami młodzieży szkolnej i dorosłych. Na zakończeniu uroczystości wystąpił zespół FARMA działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu.
 
Dane adresowe:
Gemeinde Legden Amtshausstraße 1 48739 Legden
+49 (0) 2566 / 910-0 Telefax: +49 (0) 2566 / 910-222
http://www.gemeinde-legden.de
 
Umowy partnerskie:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611