Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Środa, 19 Czerwiec 2024 Imieniny: Gerwazego i Protazego

Aktualności

Kwalifikacja wojskowa w 2020 roku

Przebudowa drogi w msc. Leginy

W dniu 12 września 2019 r.  zostało odebrane zadanie inwestycyjne pn. „ Przebudowa drogi gminnej nr 124018N 2 msc. Leginy, dz.nr 8-336 obręb Leginy”. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. z Mińska Mazowieckiego.
 
czytaj dalej

Niecodzienna okazja do Świętowania

1 października 2019 roku zapadnie nam na długo w pamięć. Właśnie tego dnia Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Jabłonka złożyli urodzinową wizytę Pani Marii Dolińskiej mieszkance Robaw, która kończy właśnie 100 lat. ​
Przedstawiciele reszelskiego samorządu złożyli życzenia Dostojnej Jubilatce. „Dziękuję za drogocenną lekcję życiowej wytrwałości, za trudy i podejmowane wyzwania oraz sukcesy minionych lat” powiedział Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, życzył wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat życia w zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. 

Jubileusz Pani Marii jest wyjątkowym świętem, jest chwilą radości dla nas wszystkich. To niecodzienna i doniosła okazja. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Sędziwy wiek Jubilatki jest naszym wspólnym dziedzictwem. 

Pani Maria zaskoczyła wszystkich zebranych pełnią sił i niecodziennym poczuciem humoru. Jubilatka jest ciepłą i serdeczną osobą, która wyraża wdzięczność wszystkim napotkanym w swoim długim życiu osobom.
 
Z tej okazji Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wystosował list gratulacyjny do Pani Marii, w którym podkreśla, że seniorzy stanowią niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa i są skarbnicą wiedzy i doświadczeń dla młodszego pokolenia we własnej rodzinie i kraju. Przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazali list od Prezes Aleksandry Hadzik i złożyli serdeczne życzenia i podziękowania. 
 

Podpisanie umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Reszel

W dniu 31 lipca 2019 roku w Urzędzie Gminy w Reszlu nastąpiło podpisanie umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Reszel.
czytaj dalej

15 rocznica podpisania umowy partnerskiej z gminą Jemnica w Czechach oraz 17 rocznica podpisania umowy partnerskiej z gminą Raabs an der Thaya w Austrii

W dniach 18-22 lipca 2019 roku po raz kolejny Chór Parafialny wraz z osobami towarzyszącymi udał się z wizytą partnerską do Jemnicy w Czechach. Tym razem w programie była również wizyta w Austrii w partnerskiej gminie Raabs an der Thaya.
czytaj dalej

Przebudowa drogi gminnej Nr 124018N w msc. Leginy, dz. Nr 8-336

24 lipca 2019 roku w siedzibie Gminy Reszel, miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej Przebudowy drogi gminnej Nr 124018N w msc. Leginy, dz. Nr 8-336.  Burmistrz Reszla Marek Janiszewski podpisał umowę na realizację tego zadania z Konsorcjum: Lider – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. oraz Partner – „Altor” Sp.z o.o.
Wartość robót budowlanych wraz z podatkiem VAT wynosi 533 789,87 złotych.
czytaj dalej

Reszelski Budżet Obywatelski 2020

Drodzy mieszkańcy Gminy Reszel,
Na podstawie Uchwały Nr  LX/419/2018 Rady Miejskiej w Reszlu z dnia 30 sierpnia 2018 roku w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego gminy Reszel oraz Uchwały Nr VIII/64/2019 Rady Miejskiej w Reszlu z dnia 24 kwietnia 2019 roku w sprawie zmian do uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego Gminy Reszel i Zarządzenia Nr 80/2019 Burmistrza Reszla z dnia 03 lipca 2019 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Reszel na temat Reszelskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.
czytaj dalej

Dni Reszla 12 - 14 lipca 2019

12 lipca 2019 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w reszelskim zamku odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Reszlu z okazji 682. rocznicy nadania praw miejskich.
czytaj dalej

Burmistrz Reszla otrzymał wotum zaufania

W piątkowe popołudnie 14 czerwca 2019 roku, w Sali konferencyjnej miejskiego ratusza odbyła się X Sesja Rady Miejskiej w Reszlu. Sesja ta była wyjątkowa z trzech powodów.
czytaj dalej

Reszelskie Dni Rodziny 2019

„Małżeństwo – Dobre Relacje – Silna Rodzina” pod takim hasłem obchodzone były tegoroczne Dni Rodziny w całym kraju. W ramach „Reszelskich Dni Rodziny” odbyło się szereg imprez kulturalnych i rozrywkowych.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji gminnych mieszkańcy oraz goście mogli wziąć udział m.in. w:
 • spektaklu „Młodzież 44”,
 • dniu otwartym strażnicy OSP,
 • "Groszkowej Rodzinie” – gry zabawy i zajęcia plastyczne w MBP,
 • dniu otwartym Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Zamkiem”,
 • warsztatach mydlarskich,
 • festynie z okazji otwarcia Miejsca Edukacyjno – Kulturalno - Wypoczynkowego przy ul. Słowiańskiej.
Zakończenie obchodów Reszelskich Dni Rodziny odbyło się podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 01 czerwca 2019 roku w amfiteatrze przy Miejskim Ośrodku Kultury.
 
Zgromadzonych gości przywitała Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Reszlu Elżbieta Jabłonka.
 
W czasie festynu zaprezentowały się następujące grupy wykonawców oraz soliści:
 • "Najlepsze Nutki” z Bredynek,
 • Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy,
 • Zespół „Zgrana Paka”,
 • Koło Wokalne przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym,
 • Katarzyna i Joanna Radomskie,
 • Krystyna Łożyńska,
 • Ariel Załęski,
 • Klub Karate Kyokushin,
 • Dziecięca Orkiestra Dęta Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.
Na straganach można było nabyć ciasto przygotowane przez pracowników MOPS, Klub Seniora, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz rodziców dzieci z Przedszkola Słoneczko. Dodatkowo można było zapoznać się z twórczością Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Klubu Seniora. Na najmłodszych uczestników czekały zawody sportowe, malowanie twarzy oraz inne atrakcje. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację „Reszelskich Dni Rodziny”.
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.