Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Środa, 19 Czerwiec 2024 Imieniny: Gerwazego i Protazego

Aktualności

Sesja budżetowa

14 grudnia 2024 roku odbyła się LXXXIII Sesja Rady Miejskiej w Reszlu. W sesji wzięło udział trzynastu  Radnych, którzy pochylili się w szczególności nad procedowaniem uchwały budżetowej na 2024 rok. 
czytaj dalej

Akcja honorowego krwiodawstwa

Łączy nas krew, która ratuje życie – tymi słowami można podsumować akcję oddawania krwi, która odbyła się 27 listopada 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu.
czytaj dalej

Jubileusz Złotych Godów w Reszlu

W piątek 24 listopada 2023 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Pięćdziesiąt lat temu w 1973 roku na ślubnym kobiercu stanęły pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą Złote Gody.
czytaj dalej

Otwarcie dróg w Zawidach

22 listopada 2023 roku w Zawidach odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanych dróg. 
czytaj dalej

Gminny Dzień Seniora 2023

W środę 15 listopada 2023 roku, na zaproszenie Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego, do Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu przybyli Seniorzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Reszlu, Klubu Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz grupy wokalne i tematyczne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. 
 
czytaj dalej

Gminne obchody Święta Niepodległości 2023.

Tegoroczne gminne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Reszlu już w piątek 10 listopada. Uczniowie wraz z nauczycielami przeszli ulicami miasta z dużą biało-czerwoną flagą, która następnie zawisła na gmachu szkoły przy ulicy Chrobrego. 
czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2023 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela.
czytaj dalej

Kolejne dofinansowania trafią do Gminy Reszel

W sobotę, 7 października 2023 roku, rozstrzygnięta została ósma edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Jest to rządowy program wsparcia inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. 
Uruchomiono go w 2021 roku, aby pobudzić inwestycje publiczne i gospodarkę dotkniętą ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19.
W ósmej edycji Gmina Reszel uzyskała dofinansowanie na dwa zadania:
  1. Przebudowa dróg na terenie gminy Reszel – Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i zwiększenie dostępności połączenia komunikacyjnego dla mieszkańców. Dofinansowanie do tej inwestycji wynosi 6 146 500,00 zł.
  2. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej na terenie miasta i gminy Reszel. Dofinansowanie tego zadania to kwota 1 820 200,00zł.
W dniu 11 października 2023 roku, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski odebrał z rąk Posła Jerzego Małeckiego oraz Wojewody Warmińsko- Mazurskiego Artura Chojeckiego promesę na dofinansowanie wyżej wskazanych inwestycji. 
Dziękujemy parlamentarzystom reprezentującym nasz okręg w Sejmie i w Senacie. 
W sposób szczególny dziękujemy panu Posłowi Jerzemu Małeckiemu i pani Senator Małgorzacie Kopiczko oraz panu Wojewodzie Arturowi Chojeckiemu za stałe wspieranie reszelskiego samorządu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Inauguracja roku akademickiego

Dzień 4 października 2023 roku zapisze się w historii Reszla. Tego bowiem dnia miała miejsce niecodzienna i pierwsza w historii gminy inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który powstał przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu. 
czytaj dalej

Dofinansowanie do remontu zabytków z terenu Gminy Reszel.

We wtorek, 26 września 2023 roku, ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W tej turze ponad 3 200 inwestycji samorządowych otrzyma dofinansowanie o łącznej wysokości przekraczającej 1,8 mld zł. Wśród samorządów, których projekty zostały wybrane do dofinansowania jest Gmina Reszel.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.