Edukacja

XXII Festiwal Jasełek

  • 26-04-2019
19 stycznia 2019r. grupa składająca się z 44 dzieci uczęszczających do naszej szkoły oraz 3 nauczycielek – s. Czesławy Bezrutczyk, Doroty Choromańskiej oraz Iwony Michalskiej wyjechała autokarem do Kętrzyna na XXII Festiwal Jasełek. 
 
Konkurencja była bardzo duża – na festiwal zgłosiły się aż 34 grupy z różnych szkół i przedszkoli powiatu kętrzyńskiego.
 
Około godziny 14.15 z bijącymi sercami mali artyści z naszej szkoły wkroczyli na scenę, która zorganizowana została w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie.
Aktorzy stanęli na wysokości zadania i zachwycili komisję konkursową zarówno kunsztem aktorskim jak i zdolnościami wokalnymi. Szczególne wyróżnienia otrzymali Maciej Matejko, Marta Matejko, Igor Socha, Emilia Zelma, Karolina Zelma i Joanna Bieńkowska.
 
Po występie na dzieci czekał poczęstunek - ciasto, owoce i gorąca herbata. Wszystko przygotowane zostało przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej im. ks. prałata Mieczysława Żuchnika przy Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie.
 
Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki i słodycze, a szkoła bezprzewodowy mikrofon i matę edukacyjną.
 
Grupa z naszej szkoły zajęła I miejsce w kategorii „Szkoły Podstawowe”.
 
Dziękujemy serdecznie za wsparcie ze strony rodziców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: XXII Festiwal Jasełek

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: korona2Baner: NSP 2021Baner: NSP-naborBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: polski ebazarekBaner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU