Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Niedziela, 28 Kwiecień 2024 Imieniny: Pawła i Walerii

Dzień Sołtysa 2019

12 marca 2019 roku obchodziliśmy Gminne Święto Sołtysa. Na zaproszenie Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego w Restauracji „Rycerska” spotkali się Sołtysi Gminy Reszel.
„Dziękuję wam za współpracę i obecność w małych sołeckich społecznościach. To wy najczęściej jako pierwsi spotykacie się z problemami mieszkańców sołectw i na nie reagujecie” – powiedział Burmistrz Marek Janiszewski w okolicznościowym przemówieniu.
Złożył również serdeczne życzenia i podziękowania za zaangażowanie, współpracę i sumienne wykonywanie obowiązków. Miłe słowa w kierunku Sołtysów skierowała obecna na spotkaniu Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz „Często spotykacie się z krytyką, częściej niż z pochwałami waszej pracy mimo to nie zatrzymujecie się w działaniach na rzecz sołectwa”.
Burmistrz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej wręczyli każdemu z Sołtysów dyplom i pamiątkową teczkę z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem oraz nazwą sołectwa. Spotkanie było doskonałym momentem aby podziękować siedmiu Sołtysom minionej kadencji, którzy przestali pełnić tę funkcję. W dalszej części spotkania głos zabrali Ojciec Superior Aleksander Jacyniak, który podziękował za współpracę z Sołtysami i pan Szymon Gałka, który w imieniu wszystkich Sołtysów podziękował włodarzom gminy. Spotkanie było okazją do rozmów pomiędzy Sołtysami, wymiany doświadczeń i planów na przyszłość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Dzień otwarty w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu

Twój e-PIT

Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Finansów z dniem 15 lutego 2019 r. uruchamia usługę „Twój e-PIT”.

To nowatorskie rozwiązanie polega na przeniesieniu obowiązku sporządzenia zeznania podatkowego na administrację skarbową na podstawie danych będących w posiadaniu Krajowej Administracji Skarbowej.

Usługa w pierwszym roku swego działania dedykowana jest dla podatników rozliczających się na formularzu PIT-37 i PIT-38. W okresie od 15 lutego do 30 kwietnia czeka na podatników Twój e-PIT, który można sprawdzić, zweryfikować, zaakceptować. Ale można też nic nie robić, wówczas 30 kwietnia br. zeznanie zostanie uznane za złożone.

Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.