Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Wtorek, 7 Grudzień 2021 Imieniny: Marcina i Ambrożego

Aktualności

Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W sobotę 06 listopada 2021 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu odbyła się uroczystość poświęcona parom, które zawarły związek małżeński w 1971 roku, a więc 50 lat temu. W 1971 roku w związek małżeński wstąpiło łącznie 15 par z terenu Gminy Reszel, ale z różnych przyczyn nie wszyscy mogli przybyć na jubileusz. 
czytaj dalej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2021 roku, w wieczór poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert upamiętniający Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Gwiazdą wieczoru był zespół „Zdążyć przed Północą” z programem pt. „Jak wiatr”. Nastrojowy koncert był świetnym wprowadzeniem do obchodów tak ważnego dla nas wszystkich narodowego święta.
 
czytaj dalej

Ruszyły prace związane z modernizacją oczyszczalni ścieków w Reszlu.

Celem projektu jest poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez stworzenie warunków dla rozwoju systemu kanalizacji sanitarnej w obszarze aglomeracji i rozbudowa gminnej oczyszczalni ścieków.
 
 
czytaj dalej

Burmistrz Reszla nagrodził Mistrza Olimpijskiego.

25 listopada 2021 roku, podczas XLVII Sesji Rady Miejskiej w Reszlu, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego bowiem dnia swą obecnością zaszczycił nas pan Karol Zalewski – Mistrz Olimpijski, który zdobył złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pan Karol przybył w związku z nagrodą, którą przyznał mu Burmistrz Reszla Marek Janiszewski.
czytaj dalej

Jubileusz 75-lecia Chóru Parafialnego.

Chór Parafialny w Reszlu obchodził 21 listopada 2021 roku brylantowy jubileusz. 
W uroczystościach uczestniczyli Zastępca Burmistrza Reszla Jerzy Bajorek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz. 
 
 
czytaj dalej

Kolejne dofinansowania do gminnych inwestycji

25 października 2021 roku, Zastępca Burmistrza Reszla Jerzy Bajorek uczestniczył w spotkaniu, podczas którego premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. W spotkaniu na Zamku w Nidzicy udział wzięli samorządowcy z terenu Warmii- i Mazur, Mazowsza i Torunia. 
 
Gmina Reszel otrzymała dofinansowanie w wysokości 7 932 340,25 złotych, na  zadanie pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w miejscowości Klewno wraz z przebudową stacji podnoszenia ciśnienia”.
Program Inwestycji Strategicznych dedykowany jest dla jednostek samorządu terytorialnego oraz związków jednostek samorządu terytorialnego. Realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Dziękujemy Pani Senator Małgorzacie Kopiczko, Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Kętrzyńskiego Panu Piotrowi Węglarskiemu oraz Pani Ewie Mieszkowskiej za wsparcie podczas ubiegania się o dofinansowanie.

Informacja o naborze

Burmistrz Reszla informuje, że uruchomiony został program wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.
czytaj dalej

Nowe formy promocji Reszla zostały wdrożone!!

Z okazji rozpoczęcia sezonu 2021, Punkt Informacji Turystycznej, działający w Urzędzie Gminy w Reszlu, przygotował szereg nowości dla odwiedzających Reszel.
 
 
 
czytaj dalej

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej, konstytucją. Z okazji, okrągłej w tym roku, rocznicy tego święta demokracji, w całym kraju odbyły się uroczystości państwowe i kościelne. W kościele p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Reszlu odprawiona została uroczysta eucharystia w intencji Ojczyzny. 
czytaj dalej

Szansa dla Gminy Reszel – Program „Kolej+”

29 stycznia 2021r. w Warszawie Burmistrz Reszla pan Marek Janiszewski uczestniczył w ważnej rozmowie z Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, panem Andrzejem Derą. Obecni byli również: Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński oraz samorządowcy z terenu województwa. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 7
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: PFCBaner: SesjeBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611