Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Piątek, 17 Wrzesień 2021 Imieniny: Justyna i Franciszki

Aktualności

Reszel powitał Mistrza Olimpijskiego

12 sierpnia 2021 roku  na długo zostanie w pamięci mieszkańców Reszla i obecnych w nim  turystów. Tego dnia powitali oni, wraz z przedstawicielami Samorządu z Wiceburmistrzem Jerzym Bajorkiem na czele, pana Karola Zalewskiego, który przyjechał do swego rodzinnego miasta niedługo po zdobyciu złotego medalu w sztafecie mieszanej 4x400 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 
 
czytaj dalej

Msza święta w intencji Miasta i Gminy Reszel.

Tradycyjnie, jak co roku w niedzielę poprzedzającą 12 lipca, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Miasta i Gminy Reszel.​
Pierwszy raz, po przerwie spowodowanej pandemią, msza miała uroczystszy charakter za sprawą licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych i oprawy muzycznej zapewnionej przez chór parafialny. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Piotr Piasecki – nowy proboszcz reszelskiej parafii. 

We mszy uczestniczyli: Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, Zastępca Burmistrza Jerzy Bajorek, Radni Rady Miejskiej, dyrektorzy szkół i gminnych jednostek organizacyjnych gminy oraz mieszkańcy i turyści. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Reszelska Parafia ma nowego proboszcza

11 lipca 2021 roku Burmistrz Reszla Marek Janiszewski wziął udział w uroczystym wprowadzeniu ks. Piotra Piaseckiego na urząd proboszcza reszelskiej parafii. Przywitał on nowego proboszcza w imieniu mieszkańców Gminy na reszelskiej ziemi oraz życzył mu siły i wytrwałości w pełnieniu obowiązków. 
 
 
czytaj dalej

Spektakl „Winne”

W sobotę 10 lipca 2021 roku mieszkańcy gminy Reszel oraz turyści mogli uczestniczyć w niezwykle interesującym widowisku teatralnym pt. „Winne”. Spektakl, który miał się odbyć w piątkowy wieczór, został przeniesiony na sobotę z powodu złych warunków atmosferycznych. Aktorzy teatru „Terminus A Quo” z Nowej Soli ukazali historię kobiet oskarżonych o czary w mieście Grunberg.  Przypomina ona o losie reszelskiej legendarnej Barbary Zdunk. Mimo niesprzyjającej pory, w południe, na spektakl przybyło wielu widzów, którzy po zakończeniu przedstawienia nie kryli słów podziwu dla gry aktorów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Rozpoczęcie wakacji!

1 lipca 2021 roku, w amfiteatrze przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, odbyła się impreza pod hasłem: „Rozpoczęcie wakacji”.  Dzięki współpracy samorządów gminnego i powiatowego dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, żywe maskotki oraz różnego rodzaju gry i zabawy. Zwieńczeniem imprezy był koncert, istniejącego od 1984 roku, gdańskiego zespołu „Bielizna”. Uczestniczyło w nim około 200 osób - zgodnie z wymaganiami sanitarnymi okresu pandemii.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

XII Festiwal Cittaslow w Bartoszycach

W dniach 25-26 czerwca 2021 roku odbył się w Bartoszycach XII Festiwal Miast Cittaslow. Zwyczajowo w pierwszym dniu mają miejsce: Krajowe Zebranie Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow oraz Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Polskie Miasta Cittaslow”, podczas których 4 miasta przedstawiły swoje recertyfikacje, które zostały jednogłośnie zaakceptowane.
Coroczne spotkania są idealną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy samorządowcami. 
W drugim dniu przedstawiciele Urzędu Gminy w Reszlu z Burmistrzem Markiem Janiszewskim na czele zaprezentowali stoisko promocyjne, na którym zainteresowane osoby mogły się zapoznać z ofertą turystyczno- kulturalną Reszla oraz pobrać pamiątkowe gadżety. 
 
Obecnie do sieci należy 35 polskich miast, spośród których 26 leży w województwie warmińsko-mazurskim. W tegorocznym festiwalu wzięły udział po raz pierwszy miasta, które przystąpiły do sieci w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy: Olecko, Morąg, Szczytno i Węgorzewo. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego.

16 czerwca 2021 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu odbyła się uroczystość poświęcona 8-u parom, które zawarły związek małżeński w 1970 roku, a więc 51 lat temu. 
To nie pomyłka. Ze względu na pandemię zeszłoroczne obchody jubileuszu nie mogły się odbyć, dlatego dopiero teraz nastąpiło wręczenie dostojnym Jubilatom medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.  Burmistrz Reszla Marek Janiszewski udekorował małżonków medalami i złożył im życzenia. 
czytaj dalej

Sesja absolutoryjna

18 czerwca 2021 roku, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu odbyła się XL Sesja Rady Miejskiej. Jak co roku miała ona wyjątkowy charakter, była to bowiem sesja „absolutoryjna”, czyli taka, podczas której Radni, po zasięgnięciu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, udzielają Burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium.  
czytaj dalej

Kolejne środki zewnętrzne trafiły do Gminy Reszel

17 czerwca 2021 r. Burmistrz Reszla Marek Janiszewski odebrał z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażeja Poboży oraz Wojewody Warmińsko- Mazurskiego Artura Chojeckiego promesę w wysokości 720 tysięcy złotych.
czytaj dalej

Wywieś flagę na święta majowe!!!

Szanowni Państwo, Drodzy Reszelanie,
 
Długi weekend majowy to czas świąt patriotycznych. W tych dniach obchodzimy: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Na ulicach miasta i budynku Urzędu Gminy zawisły już flagi narodowe, powieszony został okolicznościowy baner.
 
3 maja, w kościele parafialnym, zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.  Zwracam się z prośbą o wywieszenie biało-czerwonych na terenie Waszych posesji.
 
Pokażmy, że jesteśmy dumni z bycia Polakami, zjednoczmy się i razem świętujmy!
 
Burmistrz Reszla 
Marek Janiszewski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: Akcja krewBaner: KoronaBaner: NieruchomosciBaner: NSP 2021Baner: NSP-loteriaBaner: Unia EuropejskaBaner: PFCBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611