Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Piątek, 18 Październik 2019 Imieniny: Łukasza i Juliana

Aktualności

Niecodzienna okazja do Świętowania

1 października 2019 roku zapadnie nam na długo w pamięć. Właśnie tego dnia Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Jabłonka złożyli urodzinową wizytę Pani Marii Dolińskiej mieszkance Robaw, która kończy właśnie 100 lat. ​
Przedstawiciele reszelskiego samorządu złożyli życzenia Dostojnej Jubilatce. „Dziękuję za drogocenną lekcję życiowej wytrwałości, za trudy i podejmowane wyzwania oraz sukcesy minionych lat” powiedział Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, życzył wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat życia w zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. 

Jubileusz Pani Marii jest wyjątkowym świętem, jest chwilą radości dla nas wszystkich. To niecodzienna i doniosła okazja. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Sędziwy wiek Jubilatki jest naszym wspólnym dziedzictwem. 

Pani Maria zaskoczyła wszystkich zebranych pełnią sił i niecodziennym poczuciem humoru. Jubilatka jest ciepłą i serdeczną osobą, która wyraża wdzięczność wszystkim napotkanym w swoim długim życiu osobom.
 
Z tej okazji Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wystosował list gratulacyjny do Pani Marii, w którym podkreśla, że seniorzy stanowią niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa i są skarbnicą wiedzy i doświadczeń dla młodszego pokolenia we własnej rodzinie i kraju. Przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazali list od Prezes Aleksandry Hadzik i złożyli serdeczne życzenia i podziękowania. 
 

Podpisanie umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Reszel

W dniu 31 lipca 2019 roku w Urzędzie Gminy w Reszlu nastąpiło podpisanie umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Reszel.
czytaj dalej

15 rocznica podpisania umowy partnerskiej z gminą Jemnica w Czechach oraz 17 rocznica podpisania umowy partnerskiej z gminą Raabs an der Thaya w Austrii

W dniach 18-22 lipca 2019 roku po raz kolejny Chór Parafialny wraz z osobami towarzyszącymi udał się z wizytą partnerską do Jemnicy w Czechach. Tym razem w programie była również wizyta w Austrii w partnerskiej gminie Raabs an der Thaya.
czytaj dalej

Przebudowa drogi gminnej Nr 124018N w msc. Leginy, dz. Nr 8-336

24 lipca 2019 roku w siedzibie Gminy Reszel, miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej Przebudowy drogi gminnej Nr 124018N w msc. Leginy, dz. Nr 8-336.  Burmistrz Reszla Marek Janiszewski podpisał umowę na realizację tego zadania z Konsorcjum: Lider – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. oraz Partner – „Altor” Sp.z o.o.
Wartość robót budowlanych wraz z podatkiem VAT wynosi 533 789,87 złotych.
czytaj dalej

Reszelski Budżet Obywatelski 2020

Drodzy mieszkańcy Gminy Reszel,
Na podstawie Uchwały Nr  LX/419/2018 Rady Miejskiej w Reszlu z dnia 30 sierpnia 2018 roku w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego gminy Reszel oraz Uchwały Nr VIII/64/2019 Rady Miejskiej w Reszlu z dnia 24 kwietnia 2019 roku w sprawie zmian do uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego Gminy Reszel i Zarządzenia Nr 80/2019 Burmistrza Reszla z dnia 03 lipca 2019 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Reszel na temat Reszelskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.
czytaj dalej

Dni Reszla 12 - 14 lipca 2019

12 lipca 2019 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w reszelskim zamku odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Reszlu z okazji 682. rocznicy nadania praw miejskich.
czytaj dalej

Burmistrz Reszla otrzymał wotum zaufania

W piątkowe popołudnie 14 czerwca 2019 roku, w Sali konferencyjnej miejskiego ratusza odbyła się X Sesja Rady Miejskiej w Reszlu. Sesja ta była wyjątkowa z trzech powodów.
czytaj dalej

Reszelskie Dni Rodziny 2019

„Małżeństwo – Dobre Relacje – Silna Rodzina” pod takim hasłem obchodzone były tegoroczne Dni Rodziny w całym kraju. W ramach „Reszelskich Dni Rodziny” odbyło się szereg imprez kulturalnych i rozrywkowych.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji gminnych mieszkańcy oraz goście mogli wziąć udział m.in. w:
 • spektaklu „Młodzież 44”,
 • dniu otwartym strażnicy OSP,
 • "Groszkowej Rodzinie” – gry zabawy i zajęcia plastyczne w MBP,
 • dniu otwartym Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Zamkiem”,
 • warsztatach mydlarskich,
 • festynie z okazji otwarcia Miejsca Edukacyjno – Kulturalno - Wypoczynkowego przy ul. Słowiańskiej.
Zakończenie obchodów Reszelskich Dni Rodziny odbyło się podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 01 czerwca 2019 roku w amfiteatrze przy Miejskim Ośrodku Kultury.
 
Zgromadzonych gości przywitała Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Reszlu Elżbieta Jabłonka.
 
W czasie festynu zaprezentowały się następujące grupy wykonawców oraz soliści:
 • "Najlepsze Nutki” z Bredynek,
 • Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy,
 • Zespół „Zgrana Paka”,
 • Koło Wokalne przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym,
 • Katarzyna i Joanna Radomskie,
 • Krystyna Łożyńska,
 • Ariel Załęski,
 • Klub Karate Kyokushin,
 • Dziecięca Orkiestra Dęta Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.
Na straganach można było nabyć ciasto przygotowane przez pracowników MOPS, Klub Seniora, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz rodziców dzieci z Przedszkola Słoneczko. Dodatkowo można było zapoznać się z twórczością Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Klubu Seniora. Na najmłodszych uczestników czekały zawody sportowe, malowanie twarzy oraz inne atrakcje. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację „Reszelskich Dni Rodziny”.

Podpisanie umowy na realizację zadania „Wszechstronny rozwój przedszkola szansą na sukces”

W dniu 22 maja 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie Burmistrz Reszla Marek Janiszewski wraz ze Skarbnikiem Gminy Julitą Paprocką podpisali umowę na realizację zadania „Wszechstronny rozwój przedszkola szansą na sukces” w ramach działania RPWM.02.01.00 „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej”.
Grupę docelową projektu stanowią dzieci, które planuje się przyjąć do przedszkola w SP 3 w Reszlu – 14 osób oraz 96 dzieci, które planuje się objąć zajęciami w ramach kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych. Łącznie w ramach projektu wsparciem objętych zostanie 110 dzieci. Wsparciem w projekcie objęci zostaną również nauczyciele 3 osoby – co stanowi 60 % kadry pedagogicznej. W projekcie przewiduje się też wsparcie dla 20 rodziców.
 
Zajęcia dla dzieci w ramach projektu:
 
 • Zajęcia z języka angielskiego
 • Zajęcia teatralne
 • Zajęcia muzyczne
 • Zajęcia plastyczne
 • Zajęcia konstrukcyjno- kreatywne
 • Robotyka
 • Zajęcia konstrukcyjne
 • Zajęcia logopedyczne
Łączna wysokość wydatków kwalifikowanych projektu wynosi 472 956,10 złotych, z czego 402 012,68 złotych to dofinansowanie.

III maja 2019

W kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Mszy z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji przewodniczył ks. kan. Krzysztof Bumbul – Dziekan Dekanatu Reszel.
Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie konstytucją. W tym szczególnym dniu w całym kraju odbywają się uroczystości poświęcone temu narodowemu i kościelnemu świętu. W Reszlu również dało się odczuć wyjątkowy charakter tego dnia. Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosły oprawa muzyczna i obecność licznie przybyłych pocztów sztandarowych.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: III maja 2019

1 2 3
Baner: Unia EuropejskaBaner: euslugiBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej Rodziny
Masz uwagi do naszej strony?
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611