Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 23 Maj 2024 Imieniny: Iwony i Dezyderego

Kultura

Spotkanie Świąteczno- Noworoczne

29 grudnia 2023 roku odbyło się w MOK w Reszlu tradycyjne spotkanie świąteczno - noworoczne zorganizowane przez Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego. Było ono okazją do podsumowania kończącego się roku i podziękowań za owocną współpracę. Na uroczystość przybyło wielu zacnych gości, których na wstępie przywitał Dyrektor MOK Artur Galicki. 
czytaj dalej

Dożynki Gminne 2023

Uroczystą Eucharystią w intencji Rolników i ich Rodzin, sprawowaną w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu, rozpoczęły się 27 sierpnia 2023 roku obchody Dożynek Gminnych 2023. Przed mszą komisja oceniła 4 wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców sołectw naszej gminy. Do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy przystąpiły Sołectwa: Leginy, Pieckowo, Robawy, Siemki. 
czytaj dalej

Dożynki 2023

Zapraszamy na grę miejską “Tajemniczym szlakiem średniowiecznego Reszla – Jak uwolnić czarownicę?”

Reszelskie Dni Rodziny

Recital Krystyny Łożyńskiej

W niedzielne popołudnie, 9 października 2022 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu miał miejsce koncert zorganizowany z okazji 10-lecia działalności artystycznej pani Krystyny Łożyńskiej.
Pani Krystyna, jak sama mówi, kocha sztukę od dziecka, a jej ulubionymi dziedzinami są muzyka, taniec i poezja. Te trzy dziedziny jej zainteresowań wzajemnie się uzupełniają, przenikają, stanowią inspirację i wyznaczają kierunek jej rozwoju muzycznego oraz duchowego. 

W koncercie towarzyszyli jej sceniczni przyjaciele: Włodek Chmal, Paulina Kościelniak, Karolina Michalak, Ewa Brzostek, Piotr Stanulewicz oraz tancerze Ewa i Andrzej Biernaccy. Koncert poprowadziła Justyna Drozd, a tematem wiodącym koncertu była miłość. 
 
Koncertu wysłuchał Zastępca Burmistrza Reszla Jerzy Bajorek, który podziękował Jubilatce za dostarczanie mieszkańcom Reszla przeżyć muzycznych i wrażeń artystycznych oraz życzył kolejnych owocnych lat na scenie. Dziękujemy Pani Krystynie i jej gościom za wieczór pełny doznań muzycznych i głębokich emocji i życzymy dalszych sukcesów. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Uroczystości poświęcone Wielkim Polakom - Wilamowo

Powiatowo - gminne dożynki 2022 r.

Tajemniczym Szlakiem Średniowiecznego Reszla

25 sierpnia 2022 roku nie był w Reszlu zwyczajnym dniem. Tego dnia mogliśmy się przenieść do czasów średniowiecznych. Było to możliwe dzięki Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Reszlu, który zorganizował taką integracyjną imprezę ŚDS-ów z województwa warmińsko- mazurskiego ze społecznością lokalną. 
czytaj dalej

Bitwa Regionów

7 sierpnia 2022 r. w reszelskim amfiteatrze po raz pierwszy odbyło się wydarzenie pn. „Reszelski Festyn Kulinarny”, któremu towarzyszył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM. W czasie  festynu Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów giżyckiego i kętrzyńskiego wzięły udział w Konkursie „Bitwa Regionów”.​
czytaj dalej
1 2
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611