Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 23 Maj 2024 Imieniny: Iwony i Dezyderego

Pozostałe aktualności

KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych zobowiązani są do wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia II rata w terminie do dnia 31 maja 2024 r. oraz III rata w terminie do dnia 30 września 2024 r. 
 
czytaj dalej

Nowe wieści z Urzędu Gminy w Reszlu!

Powiatowa Majówka w Gierłoży

Drodzy Mieszkańcy Gminy Reszel!!
 
Osobom, które chciałyby wziąć udział w Powiatowej Majówce w Gierłoży gmina zapewni bezpłatny transport.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 89 755 39 09 lub osobiście w Biurze Promocji Urzędu Gminy w Reszlu p. 14 (p.Karol Światłowski)
 
Wyjazd w dniu 18 maja 2023 r. o godzinie 14:00 z przystanku przy ul. Słowiańskiej w Reszlu.
 
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 16 maja do godziny 15:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Życzenia

I Sesja Rady Miejskiej w Reszlu IX kadencji

7 kwietnia 2024 roku odbyły się wybory samorządowe, w których wybrane zostały rady gmin, powiatów i sejmiki województwa oraz wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. W związku z tym, w ciągu 7 dni od upływu kadencji 2018-2024, komisarze wyborczy zobowiązani byli, zgodnie z  przepisami prawa do zwołania pierwszych sesji rad wszystkich szczebli. 
 
czytaj dalej

Ważny dzień strażaków z Reszla

Tegoroczny Dzień Strażaka był wyjątkowy dla strażaków ochotników z Reszla. Czwartego maja druhowie oficjalnie odebrali nowy, ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. 
Oficjalne przekazanie nowego nabytku odbyło się na placu przed reszelskim ratuszem. Akt przekazania wręczył strażakom burmistrz Marek Janiszewski, a kluczyki Pan Bartosz Nowicki, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz st. bryg. Andrzej Harhaj, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Udział w uroczystościach wzięli również: Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski, burmistrz elekt Andrzej Lewandowski, mł. bryg. Kamil Golon, Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie, podinsp. Damian Jamrowski, Komendant Komisariatu Policji w Reszlu, druhowie z Reszla, Pilca, Korsz, Bisztynka i Sątop – Samulewa, mieszkańcy i przyjaciele reszelskich strażaków. Nowy wóz ratowniczo – gaśniczy poświęcili księża z reszelskiej parafii: ks. Piotr Piasecki oraz ks. Paweł Rzosiński.
 
Uroczysta zbiórka była też okazją do wręczenia medali druhom z Reszla. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa, przyznanym przez ZOSP RP w Olsztynie, odznaczeni zostali: Andrzej Adamiak, Rafał Kowalski, Dariusz Kudłak oraz Mariusz Meszko. Brązowym medalem odznaczono Adama Jowsę. Ważnym punktem ceremonii było również ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Reszlu, złożone na sztandar jednostki. 
 
Przybyli goście podkreślali zaangażowanie i dobrą pracę strażaków ochotników z Reszla, stanowiących jeden z filarów bezpieczeństwa przeciwpożarowego w powiecie kętrzyńskim. Druhowie wręczyli pamiątkowe grawertony przybyłym gościom, a specjalny upominek otrzymał ustępujący burmistrz Marek Janiszewski. Prezes OSP Reszel podkreślił ogromny wkład byłego włodarza miasta w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy. 
 
Samochód strażaków z Reszla to fabrycznie nowa Scania P370 XT, posiadająca zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, napęd na cztery koła i silnik o mocy 370 KM. Zabudowę wykonała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Wóz kosztował 1 432 950,00 zł. Na tę kwotę złożyło się: dotacja Komendy Głównej PSP w wysokości 325 tys. złotych, dotacja Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 625 tys. Złotych oraz wkład własny Gminy Reszel w kwocie 482 950 złotych. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Życzenia

Transmisja I Sesji Rady Miejskiej w Reszlu IX Kadencji

Plebiscyt - Mistrzowie AGRO

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować o rozpoczęciu głosowania w kolejnej edycji akcji MISTRZOWIE AGRO – największym plebiscycie sołeckim i rolniczym w Polsce, prowadzonym w naszym województwie przez „Gazetę Olsztyńską” i „Polska Metropolię Warszawską” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.
 
Laureaci konkursu zostaną wybrani najpierw w głosowaniu w powiatach, następnie na szczeblu wojewódzkim, a ostatecznie w skali całego kraju.
 
Serdecznie gratulujemy uzyskania nominacji z Państwa gminy kandydatów w następujących kategoriach:
 
Agroturystyka Roku:
 • Agroturystyka Badzińscy,
 • Agroturystyka ELTADO,
 • Agroturystyka U Ani
 
Koło Gospodyń Wiejskich Roku:
 • KGW Klewnianki w Klewnie,
 • KGW Słoneczniki w Siemkach,
 • KGW w Łężanach
 
Sołtys Roku:
 • Krzysztof Rębowski,
 • Bożena Chamik,
 • Agnieszka Paprota,
 • Dorota Witek
 
Lider Społeczności Roku:
 • Agnieszka Pełkowska Paprota
 
Tak liczne nominacje są wyrazem uznania i docenienia pracy rolników, sołtysów, sołectw, kół gospodyń wiejskich oraz liderów społeczności. Prosimy o poinformowanie zgłoszonych kandydatów o uzyskaniu nominacji oraz o zamieszczenie informacji o starcie akcji na Państwa stronie internetowej.
 
Wszystkie ważne informacje o plebiscycie można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem www.gazetaolsztynska.pl/agro
 
Tegoroczna edycja akcji została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Iwona Walkowicz
Główny Koordynator Akcji 
tel. 691 770 005
iwona.walkowicz@polskapress.pl
 

Informacja

 
 
ZAKAZ POZOSTAWIANIA GRUZU, ODPADÓW
WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ELEKTROŚMIECI 
W ŚMIETNIKU ORAZ W JEGO SĄSIEDZTWIE!
 
 
ODPADY WIELKOGABARYTOWE, ELEKTROŚMIECI PRZYJMOWANE SĄ
BEZPŁATNIE
W PUNKCIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH
tzw. PSZOK-u
PRZY Ul. WARMIŃSKIEJ 18 W RESZLU.

GRUZ BUDOWLANY ODBIERANY JEST ODPŁATNIE PO UPRZEDNIM UZGODNIENIU z WPK Sp. z o.o. w RESZLU
 
Więcej informacji można uzyskać
pod numerem telefonu 89 755 02 05 lub na stronie internetowej www.wpkreszel.pl
 
Zgodnie z art. 145. § 1 Kodeksu wykroczeń „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.”
 
1 2
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611