Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Czwartek, 4 Marzec 2021 Imieniny: Kazimierza i Łucji

Edukacja

21 marca 2019r. - Powitanie Wiosny - klasy I-III

 
W tym roku szkolnym pierwszy dzień wiosny w naszej szkole dzieci z klas I - III obchodziły w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. 
 
 
O godzinie 9.00 wszyscy zgromadziliśmy się na placu przed szkołą. Każde dziecko posiadało jakiś element symbolicznie nawiązujący do wiosny. Były to emblematy, chorągiewki, kolorowe kwiaty i transparenty. Uformowaliśmy barwny korowód i ruszyliśmy ze śpiewem ulicami miasta. Wzbudzaliśmy powszechne zainteresowanie wszystkich przechodniów – zatrzymywali się oraz obdarzali nas uśmiechami i życzliwymi słowami. Powędrowaliśmy ze szkoły w kierunku centrum miasta, okrążyliśmy ratusz, a następnie poszliśmy ulicą Kolejową aż do „Orlika”. Potem w kierunku budynku szkoły przy ulicy Chrobrego, ponownie w stronę centrum i z powrotem do szkoły.
 
Po przyjściu na boisko szkolne zrobiliśmy wspólne zdjęcie i udaliśmy się na posiłek – każde dziecko otrzymało pieczoną kiełbaskę, chleb, sok w kartoniku i jabłko. Po intensywnym marszu ulicami miasta wszyscy byli bardzo głodni i błyskawicznie ustawili się w kolejce po poczęstunek. Posiłek spożywany na świeżym powietrzu smakował wyśmienicie!
 
Kolejną atrakcją tego dnia były wspólne zabawy na naszym nowym placu zabaw.
 
Spędziliśmy tam czas aż do godziny 10.50. 
 
Pierwszy dzień wiosny był dniem bardzo wyczerpującym, ale udanym! Po takim powitaniu wiosna na pewno wkrótce da o sobie znać.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Powitanie Wiosny - klasy I-III

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: SzczepieniaBaner: Szepienia-infoBaner: KoronaBaner: korona2Baner: NSP 2021Baner: NSP-naborBaner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: polski ebazarekBaner: Unia EuropejskaBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611