Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Sobota, 30 Wrzesień 2023 Imieniny: Zofii i Hieronima

Aktualności

Webinarium CEDUR dla seniorów i ich opiekunów "Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić"

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. 
czytaj dalej

Transmisja sesji Rady Miejskiej w Reszlu

Dofinansowanie do remontu zabytków z terenu Gminy Reszel.

We wtorek, 26 września 2023 roku, ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W tej turze ponad 3 200 inwestycji samorządowych otrzyma dofinansowanie o łącznej wysokości przekraczającej 1,8 mld zł. Wśród samorządów, których projekty zostały wybrane do dofinansowania jest Gmina Reszel.
czytaj dalej

Biogazownie rolnicze: bezpłatne warsztaty

12 października ruszy cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych dla osób zainteresowanych budową takiej instalacji oraz dla przedstawicieli administracji publicznej. Zapraszamy do udziału.
 
 
 

Fundusze europejskie na „zielone” projekty - skorzystaj ze wsparcia doradców i doradczyń!

Nowa perspektywa finansowa funduszy europejskich to kilkadziesiąt milionów euro dla Polski. Z tych pieniędzy mogą korzystać także organizacje społeczne. Dla części województw zostały już ogłoszone nabory w ramach programów regionalnych, dla pozostałych dostępne są harmonogramy naborów. W przedsięwzięciach uwzględniających kwestie środowiskowe można uzyskać bezpłatne wsparcie Sieci Doradców NGO – Fundusze dla Klimatu.
czytaj dalej

Tydzień Cittaslow 2023

Tydzień przed ostatnią niedzielą września, w miastach zrzeszonych w Sieci Miast Cittaslow, zwany jest „Tygodniem Cittaslow”. W tym czasie organizowane są imprezy promujące Sieć i ideę, która nią kieruje. Tak jest też w Reszlu. W dniach od 18 do 24 września 2023 roku w naszym mieście odbywało się wiele spotkań, koncertów i eventów ze ślimakiem w roli głównej. 
czytaj dalej

Bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Reszla zapewnione!

21 września 2023 roku, w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie, odbyło się spotkanie samorządowców z terenu Powiatu Kętrzyńskiego z parlamentarzystami i wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim. 
 
W spotkaniu, które dotyczyło przekazania promes z rozstrzygniętej w ubiegły piątek kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych udział wzięli: Poseł na Sejm Iwona Arent, Poseł na Sejm Jerzy Małecki, Senator RP Małgorzata Kopiczko, Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski oraz wójtowie i burmistrzowie zarządzający gminami z naszego powiatu. 

Burmistrz Reszla Marek Janiszewski odebrał z rąk Wojewody promesę opiewającą na 3 920 000 złotych, na zadanie pn. "Zapewnienie bezpieczeństwa dostaw ciepła systemowego dla mieszkańców, przedsiębiorstw i instytucji z terenu miasta Reszel". Mieszkańcy Reszla będą mogli być spokojni o ciągłość dostaw ciepła i ciepłej wody. 
 
Dziękujemy parlamentarzystom reprezentującym nasz okręg w Sejmie i w Senacie. W sposób szczególny dziękujemy panu Posłowi Jerzemu Małeckiemu i pani Senator Małgorzacie Kopiczko oraz panu Wojewodzie Arturowi Chojeckiemu za stałe wspieranie reszelskiego samorządu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. 
 
Fot.: Justyna Stelmaszczyk 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W tygodniu ślimaka nakarm zwierzaka

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Pudwągach w ramach "Tygodnia Cittaslow"
 
Zbieramy między innymi:
  • karmę dla szczeniąt i kociąt,
  • karmę dla psów i kotów (suchą i mokrą),
  • smakołyki dla zwierząt,
  • obroże, smycze, legowiska i drapaki,
  • zabawki dla psów i kotów.
Zbiórka trwa od 18 do 22 września 2023 roku.
Wyżej wymienione artykuły można dostarczać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu, w godzinach od 09:00 do 17:00.

Tydzień Cittaslow

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2023

17 września 2023 roku, w muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, odbyły się tradycyjnie dożynki. W malowniczych okolicznościach przyrody zgromadziło się 46 grup wieńcowych i Kół Gospodyń Wiejskich. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 26
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611